3. Роналдо и Реал обърнаха „дюшекчиите” на „Бернабеу” (видео)

Роналдо и Реал обърнаха „дюшекчиите” на „Бернабеу” (видео)

„Белия балет” спечели с 3:1 първия ¼-финал за Купата на краля срещу градския съперник

Реал спечели с 3:1 мадридското дерби с Атлетико от ¼-финалната фаза на турнира за Купата на краля в Испания и по този начин взе добра преднина преди реванша на „Висенте Калдерон” след седмица.

Срещата на „Сантяго Бернабеу” обаче не започна никак добре за възпитаниците на Жозе Моуриньо, които се озоваха в ролята на догонващи още в седмата минута.

Тогава нападателят на гостите Серхио Агуеро получи топката в положение на „тънка засада”, но тъй като съдийската бригада не отчете това, се вряза на скорост в наказателното поле на домакините, а след намеса на Икер Касияс топката попадна у голмайстора на „дюшекчиите” и той на празна врата откри резултата.

Реал Мадрид обаче отговори мигновено и стигна до четири поредни корнера, а след изпълнението на втория отстрана на Анхел Ди Мария бранителят Серхио Рамос се извиси над всички и заби неспасяемо топката във вратата на иначе представилия се на отлично ниво страж на Атлетико Давид Де Хеа.

Резултатът се запази равен до почивката, а след нея тимът на Реал търсеше всячески второ попадение и стигна логично до него точно след изтичането на първия час игра.

Голът бе дело на звездата на „Кралския клуб” Кристиано Роналдо, който бе в пасивна засада по време на атаката, но се измъкна майсторски от положението и засече центрираната от Месут Йозли топка, след като преди него Кака пропусна да стори това.

Крайното 3:1 оформи асистентът за второто попадение на Реал Йозил, който се възползва от грешка в противниковата отбрана и донесе успеха на своите.

Стартови състави:

Реал: Касийяс, Арбелоа, Рамос, Карвальо, Марсело, Кедира, Чаби Алонсо, Ди Мария (‘90 Гранеро), Йозил (‘90 Гаго), Кристиано, Бензема (‘56 Кака);

Атлетико: Де Хеа, Уйфалуши, Переа, Домингес, Луиш, Хуанфран (‘89 Валера), Гарсиа (‘50 Суарес), Асунсао, Рейес, Форлан (‘79 Мерида), Агуеро;