3. Роналдо наниза хеттрик, но калъфката е за Реал (ВИДЕО)

Роналдо наниза хеттрик, но калъфката е за Реал (ВИДЕО)

"Белия балет" остава без трофей този сезон, въпреки че тресна Еспаньол с 4:1

Въпреки хеттрик на Роналдо срещу Еспаньол през второто полувреме, Реал Мадрид ще трябва да се задоволи без трофей този сезон. Шампион е Барселона. Каталунците биха 1:0 Атлетико насред Мадрид и разликата от 4 точки с втория Реал, който спечели с 4:1 на „Корнея-Ел Прат”, преди последния кръг се запази.

Реал се нуждаеше от задължителна победа, но в същото време се надяваше, че градският съперник Атлетико ще измъкне нещо от Барселона на „Висенте Калдерон”. Разликата преди мачовете от 37-ия кръг в полза на каталунците беше 4 точки. Еспаньол обаче драпаше за Лига Европа.

Треньорът Карло Анчелоти, който не можеше да води „Белия балет” от пейката заради наказание, направи две промени спрямо състава, който направи 1:1 с Ювентус в сряда. Вратарят Икер Касияс и контузеният защитник Серхио Рамос трябваше да отстъпят местата си на Кейлор Навас и Пепе съответно.

Първата голяма възможност за Реал дойде след 15 минути, когато Роналдо пропусна с глава на задната греда след страхотно центриране на Дани Карвахал. До почивката гостите не създадоха друго 100-процентово положение.

С подновяването на играта Серхио Гарсия се извъртя чудесно, освобождавайки се от Карвахал, и завъртя към далечния ъгъл, но за късмет на Навас топката премина на около метър от вратата.

Най-опасният удар от началото на мача отправи Хамес от границата на пеналта покрай лявата греда на вратаря

Секунди по-късно Роналдо откри. Португалецът бе изведен отляво от Бензема, напредна, нахлувайки в наказателното поле, и със силен нисък удар огорчи Кико Касия в 59-ата минута. Роналдо вкара 43-ия си гол в Примера, но не се израдва така, както обикновено.

Асистира му Карим Бензема, който разтегна и бе заменен от Хавиер Ернандес.

С решителен шпагат Дани Карвахал разколеба Виктор Санчес, който елиминира Марсело и само трябваше да преодолее вратаря Навас в 70-ата минута.

Еспаньол изравни три минути по-късно, когато Кристиан Стуани се възползва от фрапираща грешка на Кейлор Навас и направи 1:1.

Реал си върна преднината в 79-ата минута, когато Марсело разстреля неубедителния Касия след пас на Роналдо.

Точка на спора сложи Кристиано Роналдо след великолепна асистенция на Чичарито, който се пребори с двама и сервира за португалеца, пратил под гредата за 3:1.

Хеттрика си Роналдо оформи в добавеното време, когато засече центриране на Хамес задната греда с глава. Носителят на Златната топка отбеляза 45-ия си гол през сезона в Ла Лига и наниза седмия си хеттрик.

Така, Реал остана на второто място с актив от 89 точки. Шампион стана Барселона. Каталунците имат 93 кръг преди края.

Еспаньол на практика се лиши от надеждите си, че ще играе в Лига Европа през следващия сезон.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм