3. Роналдо стигна 150 гола за Реал, шампионите с първи успех в Примера /видео/

Роналдо стигна 150 гола за Реал, шампионите с първи успех в Примера /видео/

Реал Мадрид победи Гранада с 3:0, Роналдо отбеляза два гола и бе принудително заменен

Кристиано Роналдо закръгли на 150 головете си за Реал Мадрид след двете попадения за успеха с 3:0 над Гранада в третия кръг на Ла Лига. Успехът на „Сантяго Бернабеу” бе първи за шампионите през новата кампания.

Реал отново не се представи убедително, но двата гола на Роналдо и едно попадение на Игуаин стигнаха за класически успех срещу гостите от Андалусия.

Лука Модрич започна като титуляр за отбора на Жозе Моуриньо, а Карим Бензема бе предпочетен пред Гонзало Игуаин в атака.
В началните минути Модрич намери Кайехон, но Тоно изби в 4-ата минута.

Реал комбинираше предимно в половината на Гранада, но головите положения липсваха през първите 25 минути.

Грешка на вратаря подари първия гол за домакините в 26-ата минута. Кайехон пусна за връхлитащия Кристиано Роналдо, който стреля и на близката греда Тоно не можа да отрази за 1:0.

Гранада се бранеше умело, а в края на първата част Бензема стреля във външната страна на мрежата. После Роналдо отлично обработи топката, но ударът бе лесно спасен.

Мудната игра на „белия балет” продължи и след почивката, но това не попречи 8 минути след паузата Реал да удвои преднината си.

Анхел Ди Мария намери Роналдо с извеждащ пас и португалецът заби своя гол № 150 за Реал Мадрид.

След час игра Гранада предаде мача окончателно, когато Борха Гомес получи втори жълт картон и пое към съблекалните.

Лошата новина за Моуриньо дойде малко по-късно, защото Роналдо бе ударен лошо и се наложи Игуаин да го замени.

Резервата се разписа в 76-ата минута. Бензема подаде на удобна позиция и аржентинецът не сгреши за 3:0.

В 83-ата минута пак Игуаин бе близо до нов гол, но прехвърлящият му удар мина над целта.

Реал Мадрид вече е 9-ти с 4 точки. Гранада е 18-ти с една.

Реал Мадрид - Гранада 3:0
1:0 26' Роналдо
2:0 53' Роналдо
3:0 77' Игуаин
Червен картон: Борха Гомес (60' Гранада)

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари