3. Рожденик наказа пропуските на Челси, първа загуба на Специалния след завръщането (ВИДЕО)

Евертън спечели с 1:0 на "Гудисън парк", Ето'о дебютира с куп пропуски за Челси

Евертън нанесе първа загуба на Челси след завръщането на Жозе Моуриньо начело на лондончани. Навръх 26-ия си рожден ден Стивън Нейсмит вкара победния гол за „карамелите” за 1:0 на „Гудисън парк” в 4-ия кръг на Премиършип.

Жозе Моуриньо за първи път загуби на "Гудисън парк", а победата бе първа за мениджъра Роберто Мартинес срещу Челси и негова първа начело на Евертън. Гостите пък отправиха цели 22 удара към вратата на Евертън, но куп пропуски ги лишиха от точка или три.

Челси остава шести със 7 точки, а Евертън вече има 6 след първата си победа и трите поредни ремита на старта. За Челси 7 точки от първите 4 кръга е най-лошият старт в ерата Абрамович.

Самуел Ето’о дебютира като титуляр за Челси и водеше атаката, а Торес седна на пейката. Гарет Бари пък стартира за Евертън след трансфера от Манчестър Сити.
Ето’о започна активно и стреля неточно с глава след пас на Рамиреш в 5-ата минута.

Евертън отговори с центриране на Нейсмит и слаб удар на Йелавич в ръцете на Петър Чех.

След половин час игра Тим Хауърд направи огромна грешка и подаде право на Еден Азар. Белгиецът подаде за Ето’о на празна врата, но Гарет Бари долетя от нищото и успя да избие удара в корнер над празната врата.

В 35-ата минута Хауърд се реваншира за грешката. Ето’о пусна за Рамиреш, а халфът овладя и стреля силно към левия ъгъл, но американският страж изби добре.

Шюрле направи поредния голям пропуск за Челси в 38-ата минута. Рамиреш бе изведен зад защитата, но бе застигнат от бранител, което го накара да чукне вляво за абсолютно свободния Шюрле, ала германецът стреля изумително неточно на метри над вратата.

Челси плати скъпо за пропуските в добавената минута на първата част.

Леон Озмън изпрати центриране към задната греда, Йелавич върна с глава успоредно на голлинията и от много близо пак с глава Стивън Нейсмит прати в мрежата зад Петър Чех навръх 26-ия си рожден ден.

И през втората част Челси се скъса да изпуска.

Шюрле прати от външната страна на мрежата веднага след почивката, а Хауърд изби силен удар на Азар право в тялото му.

Моуриньо направи двойна смяна като пусна Лампард и Оскар на местата на Шюрле и Мата.

Оскар веднага се шмугна между двама и падна в наказателното поле след намеса на Дистен, но Хауърд Уеб не даде дузпа.

Рамиреш успя да насочи само от грешната страна на мрежата след центриране на Иванович.

Торес застана до Ето’о в атака, но завършващият удар отново липсваше на гостите.

Хауърд някак успя да избие центриране на Рамиреш, което Ето’о не успя да засече.

В края Челси тръгна смело в атака и Евертън можеше дори да вкара втори гол.

Азар повали Коулман в пеналтерията на Челси, но дузпа не последва, като реферът прецени, че белгиецът е играл чисто.

Давид Луис беше последен в защита, когато фаулира Миралас, но Уеб не се осмели да му вдигне директен червен картон и му показа само жълт.

Баркли стреля над целта от чиста позиция, а Лейтън Бейнс качи топката върху напречната греда с брилянтен пряк свободен удар.

Челси не успя да изравни и записа първа загуба във Висшата лига този сезон.