3. Русия нанесе трета поредна загуба на Италия - 3:0 (видео)

Русия нанесе трета поредна загуба на Италия - 3:0 (видео)

Роман Широков вкара два гола и асистира на Кержаков за третия

Представителният тим на Италия отстъпи пред Русия с 0:3 в контролна среща, играна на стадион  "Летцигрудн" в Цюрих.

Двубоят бе част от подготовката на двата тима за предстоящото Европейско първенство и показа, че разтърсваният от скандали тим на "адзурите" ще има проблеми на стартиращия след седмица форум в Полша и Украйна.

Срещата се игра на доста високи обороти, като през първото полувреме голове не паднаха, макар интересните ситуации и пред двете врати да не липсваха.

Липса на концетрация, а и на шанс обаче лиши от попадения Даниеле Де Роси и Марио Балотели, а за руснаците с пропуски се отчетоха Алан Дзагоев, Андрей Аршавин и Жирков.

След почивката Италия се опита да наложи своя стил на игра и донякъде успя, тъй като натисна своя опонент, ни Балотели, Антонио Касано и Клаудио Маркизио не можаха да се разпишат.

В 60-ата минута това стори Александър Кержаков, който бе изведен от Роман Широков в наказателното поле и откри резултата.

Четвърт час по-късно асистентът се превърна в реализатор, а след още толкова отново Широков оформи класическата победа на Русия.

Така италианците, които са съперници на България в предстоящите световни квалификации, записаха трета поредна загуба на нула, докато „Сборная” записа 13-и пореден двубой без загуба.