3. С ГОЛ №500 НА СУАРЕС: Атлетико надви Алавес (ВИДЕО)

С ГОЛ №500 НА СУАРЕС: Атлетико надви Алавес (ВИДЕО)

Ян Облак хвана дузпа в края, "дюшекчийте" водят с шест точки на Реал М

Атлетико Мадрид спечели с 1:0 домакиннстово си Алавес 28-ия кръг кръг на Ла Лига. "Дюшекчийте" стигнаха до успеха с гол №500 в кариерата на Луис Суарес.  Големият герой обаче беше вратарят Ян Облак, който спаси дузпа в края на мача. Така Атлетико продължава да води с шест точки аванс пред втория Реал М. Алавес е на предпоследно място.

Гостите изненадващо можеха да открият резултата още в седмата минута. Пелистри, който шутира от движение, но топката профуча над вратата на "дюшекчиите". Шест след това  топката срещна ръката на играча на Алавес - Едгар Мендес, но след консултация с ВАР дузпа не беше отсъдена.

Баските организираха отлична атака в 24-ата минута и топката достигна до голмайстора на тима Хоселу, който шутира, но след рикошет в защитник топката излезе в ъглов удар. В 30-ата домакините отново можеха да поведат, макар и малко случайно. Стефан Савич опита центриране, но се получи удар под гредата. Стражът на Алавес Фернандо Пачеко обаче внимаваше и изби в корнер.

Футболистите на Атлетико бяха много близо до гола в 37-ата минута, но Луис Суарес и Йоренте не успяха да нанесат завършващ удар. В крайна сметка топката достигна до Анхел Кореа, който обаче се подхлъзна и прати топката в аут. В 41-ата минута блесна Луис Суарес, който се разходи между защитниците на съперника, но шутира покрай вратата. В добавеното време на първата част късметът бе на страната на домакините, след като топката изненада Йоренте и той я насочи към своята врата. Ян Облак улови.

Домакините вкараха в 54-ата минута с 19-ия гол на Луис Суарес в Ла Лига този сезон. Уругваецът се разписа с летящ плонж, засичайки страхотно центриране на Трипиър отдясно.

Голът окрили "дюшекчиите", които пропуснаха да удвоят резултата 4 минути по-късно. Ново центриране на Трипиър отдясно намери в наказателното поле Йоренте, който стреля незабавно. Само изключителната намеса на Пачеко, който отклони топката в напречната греда, спаси гостите от второ попадение.

Драмата настъпи в 86-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на Алавес, но Ян Облак показа защо е смятан от мнозина за най-добрия вратар в света. С фантастична реакция той спаси удара от бялата точка на Хоселу. 11-метровият наказателен удар бе отсъден след проверка с ВАР заради удар на Стефан Савич срещу Луис Риоха.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)