3. Самп спря победната серия на Милан (видео)

Самп спря победната серия на Милан (видео)

В Генуа "моряците" устояха на "росонерите" - 1:1

Сампдория спря серията на Милан от 5 поредни победи. Със сърцата игра „моряците“ удържаха у дома Ибрахимович и компания и остават непобедени от „росонерите“, Интер и Ювентус този сезон. Робиньо откри резултата в 43-ата минута за гостите, но Джампаоло Пацини изравни през втората част.

Мачът на стадион „Луиджи Ферарис“ започна равностойно. Милан държеше нещата под свой контрол, но не успяваше да създаде чиста възможност за гол. Боатенг, Ибрахимович и Робиньо опитаха изстрели извън наказателното поле, но Курчи спаси всичко. Сампдория пък почти нямаше някаква опасност.

Така се стигна и до 43-ата минута на мача, когато Робиньо наказа отбраната на домакините. Абате пусне леко вдясно към бразилеца, който продължи към Ибрахимович. Шведът центрира върна перфектно пак към Робиньо, който с удар от въздуха от точката на дузпата изпрати топката в долния ляв ъгъл.

Предимството на Милан обаче не трая дълго. В 59-ата минута стрелецът на Самп Джампаоло Пацини отново показа нюха си. След корнер Гасталдело свали в явно заучено положение с глава топката към нападателя, който не сгреши за 1:1.

В 69-ата минута пък Самп за малко не обърна тотално мача. След чудесно центриране на Коман, към влезлия секунди преди това Поци, последният стреля много технично с глава, но Абиати с последни усилия изби в корнер влизащата топка.

След това положение постепенно Сампдория се отдръпна и започна да чака своя час на контраатаки.

Милан взе лека полека инициативата. В 75-ата минута Амброзини се включи отлично в нападение. Той премина покрай няколко защитници и изведе перфектно Зеедорф сам срещу Курчи, но последният спаси удара по земя със супер рефлекс.

В последните десет минути Робиньо, Ибрахимович и Боатенг създадоха много главоболия на защитата на домакините. В продължението на мача пък в игра влезе и Роналдиньо, а положението пред вратата на Курчи стана инфарктно.

Особено труден за миланистите бе моментът в 92-ата минута, когато Робиньо навлезе отдясно в наказателното поле и стреля, а топката се отби в крак на защитник на „моряците“ и по този начин мина на сантиметри от влизащия с нея във вратата Ибрахимович. След това последваха две спиращи дъха центрирания в малкия пеналт на Роналдиньо, но нямаше кой да засече топката е мелето от играчи.

Така Милан спря на „Луиджи Ферарис“ победите си. Ако утре Лацио победи като домакин Катания, ще се изравни отново по точки в „росонерите“ на върха в Серия А.

Сампдория – Милан 1:1
0:1 Робиньо 43'
1:1 Пацини 59'

Сампдория: Курчи, Волта, Гасталдело, Лучини, Циглер, Манини (Акарди 87'), Паломбо, Тисоне, Губерти (Коман 65'), Марилунго (Поци 68'), Пацини;

Милан: Абиати, Абате, Неста, Силва, Бонера, Амброзини, Гатузо, Боатенг (Фламини 90'), Зеедорф (Роналдиньо 91'), Робиньо, Ибрахимович;