3. Сарагоса не успя да препъне Реал Мадрид - "белия балет" се наложи с 3:1 на "Ла Ромареда" (видео)

Воденият от Жозе Моуриньо тим излезе временно начело в Примера Дивисион

Отборът на Реал Мадрид постигна очаквана победа като гост на Сарагоса, след като успя да се наложи с 3:1 на „Ла Ромареда” в мач от 15-ия кръг на Примера Дивисион. Воденият от Моуриньо отбор се представяше по-добре по време на цялата среща и заслужено успя да си тръгне с пълния актив от точки.

Първата по-опасна ситуация в срещата бе в 9-ата минута, когато Лафита от тима на домакините стреля от границата на вратарското поле, но топката премина на около метър от дясната греда на Икер Касияс.

В 15-ата минута първият точен удар към вратата на Сарагоса се оказа гол, след като Йозил успя да преодолее Лео Франко и да прати топката в мрежата му. Нападателят на Реал бе намерен от Марсело и с хубав удар с левия крак от около седем метра прати топката зад голлинията на вратата на домакините.

След като успя да поведе, воденият от Жозе Моуриньо тим се представяше по-добре, но пропуски направиха Карим Бензема и Ласана Диара. Нападателят бе изведен в наказателното поле, но не успя да овладее добре топката, бе притиснат от защитник на Сарагоса и ударът му бе отразен от Франко без проблем. При пропуска на Диара топката премина малко над горната греда на вратата на домакините и излезе в аут.

В 39-ата минута Сарагоса можеше да изравни, но Касияс се намеси чудесно и улови топката, след като тя бе изпратена от границата на наказателното поле от Лафита.

Резултатът стана 0:2 в 44-ата минута. Реал Мадрид получи правото да изпълни статично положение, а застаналият зад топката Кристиано Роналдо прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Сарагоса, като не остави никакъв шанс на вратаря на домакините да реагира. При този резултат дойде и почивката на срещата.

Втората част започна блестящо за мадридчани и в 47-ата минута резултатът стана класически. Анхел Ди Мария бе изведен в половината на Сарагоса и с хубав прехвърлящ удар от границата на наказателното поле прати топката за трети път в мрежата на домакините.

Все пак Сарагоса достигна до попадение в 54-ата минута, след като Рикардо Карвальо извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад кълбото застана Габи и със силен изстрел в долния ляв ъгъл на Касияс вкара за 1:3.

В минутите след като намалиха резултата домакините започнаха да владеят малко повече топката от съперника си, но опасните ситуации пред Касияс липсваха.

Постепенно мадридчани поизравниха играта, а след 65-ата минута отново започнаха да контролират събитията на терена. В 71-ата минута Роналдо можеше да се разпише втори път, но ударът му не намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно Бензема бе изведен в наказателното поле, но Лео Франко се намеси и изчисти топката далеч от вратата си.

До края на мача Реал продължи да е по-добрия тим, но пети гол в мача не падна и последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:3.

След победата „белия балет” е на 1-ата позиция с 38 точки, но е с мач повече от вечния съперник Барселона. Сарагоса остава на дъното на таблицата с 9 точки.

Сарагоса 1:3 Реал Мадрид
15` 0:1 Йозил
44` 0:2 Роналдо
47` 0:3 Ди Мариа
54` 1:3 Габи

Жълти картони: Габи, Ланзаро, Бертоло (Сарагоса); Арбелоа, Марсело, Карвальо, Алонсо (Реал Мадрид)