3. Сари: Сити е сериозен претендент за спечелването на Шампионска лига

Сари: Сити е сериозен претендент за спечелването на Шампионска лига

Сари похвали сериозно отбора на Сити

Треньорът на Наполи Маурицио Сари засипа със суперлативи отбора на Манчестър Сити след срещата между двата отбора от груповата фаза в Шампионската лига.

Английският тим победи с 2:1 Наполи у дома и в група F и записа 10-ти пореден успех на сметката си и 3-ти в този турнир.

Домакините на "Етихад" поведоха с голове на Рахим Стърлинг в 9-ата и Габриел Жезус в 13-ата минута. След това гостите получиха две дузпи. Първата в 38-ата минута бе пропусната от Дрис Мертенс, а Амаду Диавара реализира втората в 73-ата минута, но Наполи така и не успя да се добере поне до равенството.

"Не разбирам какво ни стана в пърите 30 минути. След това заиграхме равностойно, а това не е малко, защото Сити е един от сериозните претенденти за спечелване на Шампионската лига. Пропуснатата дузпа през първото полувреме ни засегна, но не повлия на играта ни през вторите 45 минути и съм доволен.

Като цяло създадохме 4 положения за гол срещу пет за Манчестър Сити. Това е показателно за настройката ни за мача. Не бяхме дошли да се браним, а да атакуваме", коментира Сари.
Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион