3. Сасуоло шокира Лацио насред Рим (ВИДЕО)

Сасуоло шокира Лацио насред Рим (ВИДЕО)

"Орлите" паднаха вкъщи с 0:2

Лацио изненадващо загуби от Сасуоло като домакин с 0:2 в среща от XXVII кръг на италианската Серия „А“.

Срещата започна на бавни обороти и протече по този начин до самия край на първото полувреме. Тогава обаче бе отсъдена дузпа в полза на гостите за нарушение на Маурицио, а Берарди застана зад топката и я прати в мрежата – 1:0.

Домакините имаха шанс да изравнят почти веднага, но Марко Пароло пропусна изгодна възможност с глава точно преди почивката.

След паузата „орлите” се опитаха да отговорят, ала вместо това допуснаха второ попадение. В 67-ата минута Никола Сансоне изведе чудесно Грегори Дефрел, който стреля силно и даде аванс от два гола за гостите.

Малко по-късно вратарят им се намеси страхотно след удар с глава на Мирослав Клозе, а в 74-ата минута попадение на Сансоне за Сасуоло бе отменено заради засада.

В крайна сметка тимът стигна до победата и вече има 41 точки, като заема седмо място в класирането. Лацио остава на осма позиция с четири по-малко в своя актив.

Ювентус и Наполи с гросмайсторско 0:0 в Торино