3. Селта приземи болезнено Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Селта приземи болезнено Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Галисийицте биха летаргичния шампион с 2:0 на "Балаидос"

Селта изненада неприятно шампиона Атлетико Мадрид и надви „дюшекчиите” с 2:0 пред 15 600 души на своя „Балаидос” в 23-ия кръг на Примера дивисион. Така вече Атлетико остана с 50 точки и изостава на 7 зад лидера Реал Мадрид и на 6 зад втория Барселона. Селта е на девето място с 28 точки.

Галисийците сложиха край на серията от 4 поредни победи на тима на Диего Симеоне, който бе неприятно приземен след звездния успех с 4:0 над Реал Мадрид.

Първата част беше доста скучна и ще се запомни с гнева на Симеоне, който потърпя невзрачните изяви на своите играчи около половин час и в 34-ата минута извади Тиаго, за да пусне Марио Суарес. Летаргията сякаш бе обхванала „дюшекчиите”, които за 45 минути нямаха нито една опасна атака, макар че на терена бяха Гризман, Торес и Манджукич.

На почивката и Торес бе заменен, а на негово място влезе Кани. Нужен бе обаче знак от съдбата, за да се раздвижи мачът.

В 56-ата минута Аугусто явно игра с ръка, съдията не даде нарушение за Атлетико и тръгна контра, Нолито подмина Миранда и бе спънат от резервата Марио Суарес в наказателното поле за дузпа. Гостите бяха бесни и Годин и Суарес получиха жълти картони, докато Нолито изпрати в долния десен ъгъл за 1:0.

Атлетико можеше да изравни веднага и Серхио спаси силен шут на Саул от 20-ина метра, а после стражът успя да извади и добавката на Гризман, който се намираше в засада.

Ларивей изпусна да удвои след хубав пробив и пас на Нолито. Пред другата врата Гризман добре насочи към долния ъгъл, ала Серхио внимаваше и успя да спаси, но топката срещна и гредата.

В 71-ата минута Селта разигра отлично пред наказателното поле, Крон-Дели пусна за Фабиан Орелана и чилиецът прониза мрежата с удар по диагонала за 2:0.

До края Манджукич даде всичко от себе си да върне интригата, но съотборниците му не бяха много в час и шампионът загуби безславно.

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)