3. Селтик загуби успеха в румънската мъгла

Селтик загуби успеха в румънската мъгла

Сашо Тонев гледа от пейката равенство 1:1 с Астра, Ред Бул (Залцбург) се класира напред

Селтик изпусна победата, а с това и възможността да се класира предсрочно за 1/16-финалите на турнира Лига Европа, след като регистрира равенство 1:1 при визитата си на Астра.

Българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка за срещата в Румъния, която бе обвита в мъгла.

„Детелините” откриха резултата в 32-ата минута чрез Стефан Йохансен, ала Вилиам Аморим възстанови статуквото с красиво попадение в 79-ата минута.

В края на мача домакините останаха с човек по-малко, тъй като Винсент Лабан получи червен картон за грубо нарушение.

В другия мач от групата Ред Бул (Залцбург) отново разгроми Динамо (Загреб), този път дори и по-тежко от успеха си в Австрия с 4:2. Хърватският шампион падна с 1:5 на "Максимир" и така гостите се класираха за елиминациите.

С хеттрик за тях се отличи Сориано, разписал се в 39-ата, в 64-ата и в 85-ата минути. Между попаденията на испанеца се разписаха Кампл (’59) и Бруно (’64), а почетния гол за домакините вкара преотстъпеният от Манчестър Юнайтед нападател Анхело Енрикес в 60-ата минута.

Така Ред Бул вече има 10 точки, с три повече от Селтик, а Динамо (Загреб) остана с три в своя актив и излюзорни шансове за продължаване напред. Астра е на последна позиция с една точка от 4 мача.