3. СЕНЗАЦИЯ: Сасуоло втори в Серия „А“ (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ: Сасуоло втори в Серия „А“ (ВИДЕО)

Само Ювентус остава пред тима, постигнал четвърта поредна победа с три вкарани гола срещу Емполи

Отборът на Сасуоло изненадващо излезе на втора позиция във временното класиране на италианската Серия „А“, след като постигна обрат и победа над Емполи вкъщи с 3:1 в мач от петия кръг.

Така домакините записаха четвърти пореден успех срещу своя опонент, като любопитното е, че във всеки един от двубоите отбелязаха по точно три гола.

Още в първата минута днес Франческо Капуто откри резултата в полза на Емполи, но Сасуоло бързо отговори и изравни в 13-ата чрез Кевин-Принс Боатенг.

След паузата момчетата на Роберто Де Зерби вкараха още две безответни попадения.

Джанмарко Ферари направи обрата пълен в 57-ата минута, а в 85-ата Федерико Ди Франческо бе точен за 3:1, след като малко по-рано гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Миха Заич (71‘).

След успеха домакините събраха 10 точки и вече изостават само с две от лидера и шампион Ювентус, докато Емполи остана с 4 в своя актив.