3. СЕНЗАЦИЯ! Тим от Втора Бундеслига детронира Байерн за Купата! (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ! Тим от Втора Бундеслига детронира Байерн за Купата! (ВИДЕО)

Шампионите се провалиха в лотарията на дузпите, след като допуснаха изравняване в 95-ата минута

Втородивизионният Холщайн Кийл детронира Байерн Мюнхен във втория кръг за Купата на Германия. Редовното време завърши 2:2, а при дузпите домакините сречелиха с 6:5 след пропуск на Марк Рока.

Серж Гнабри откри резултата на "Холщайн щадион" в 14-ата минута. Мюлер центрира и в началото изглеждаше, че вратарят Йоанис Гелиос ще избие. Той игра с топката, но тя се отби в краката на Гнабри, който реализира отблизо.

Фин Бартелс сензационно изравни в 37-ата минута след гаф в отбраната на баварците. Той  излезе сам срещу Мануел Нойер и намери долния ляв ъгъл за 1:1.

Веднага след почивката Лерой Сане върна аванса на шампионите с невероятно изпълнение на пряк свободен удар. Той завъртя кълбото над стената с левачката и намери горния десен ъгъл.

Малко след това домакините сензационно отново можеха да изравнят, но Мюлинг изпорти златното положение и шутира покрай вратата.

Мюнхенци вече доиграваха мача, когато бяха шокирани. Хауке Вал засече с комбинация от рамо и глава в 95-ата минута, пращайки мача в продължения. В тях не падна нов гол и всичко се реши от дузпите.

6:5 Бартелс - бележи

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"