3. Северна Македония оглави групата с победа 2:0 над Армения (ВИДЕО)

Северна Македония оглави групата с победа 2:0 над Армения (ВИДЕО)

Западните ни съседи нямат поражение от четири мача

Македония продължава отличното си представяне от старта на настоящото издание на Лигата на нациите и надделя с 2:0 в гостуването си на Армения. Срещата пък бе проведена навръх 21-ата годишнина от първия официален мач в историята на македонците.

Западните ни съседи стартираха амбицирано срещата и още в четвъртата минута отбелязаха попадение след корнер чрез Серафимов, но то бе отменено поради засада. Постепенно арменците опитаха да изнесат играта в по-предни позиции и стигнаха до няколко опасности. На три пъти Бичакчян и веднъж Зеларян стреляха опасно по посока на вратата на Столе Димитриевски. Нещата не се промениха коренно след почивката, когато отново домакините пропуснаха някои възможности. Все пак класата в двубоя си каза думата и само в рамките на петнайсетина минути стигнаха до успеха с две попадения. Първо в 72-ата минута Миовски успя по отличен начин да открие резултата след хубав прехвърлящ изстрел с левия крак. Точка на спора сложи Алими в 85-ата минута, когато той се възползва от върната назад топка и отново с левия крак реализира второто попадение за Македония.

Това е изключително важен успех за нашите съседи, които оглавиха своята група 4 от лига “C” с десет точки. Те все още нямат поражение и от четири двубоя записаха три успеха и едно равенство. От своя страна Армения е на второто място, но само с четири точки.

Австрия разпиля Норвегия с 5:1 в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)