3. Севиля прекърши Барса на „Камп Ноу” – 2:1

Севиля прекърши Барса на „Камп Ноу” – 2:1

Резултатът бе открит от Капел в 60-ата минута преди Ибрахимович да изравни в 74-ата. Крайното 2:1 оформи Негредо в 76-ата от дузпа.

Отборът на Севиля постигна изненадваща победа с 2:1 над тима на Барселона и то на стадион „Камп Ноу”. Това бе първата среща между двата тима от турнира за Купата на Краля, а реваншът е на 13 януари. Резултатът бе открит от Капел в 60-ата минута преди Ибрахимович да изравни в 74-ата. Крайното 2:1 оформи Негредо в 76-ата от дузпа.

Двубоят започна с хубав изстрел от фаул на Ромарич, който бе спасен с вещина от Валдес, а в 10-ата минута Меси можеше да вкара гол-шедьовър, след като премина през няколко бранители на Севиля, но завършващият му шут бе отразен от Палоп. С напредване на мача Барса продължаваше да владее по-често топката, но в 34-ата минута домакините успяха да вкарат чрез Капел, но попадението бе отменено заради засада.

До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с изненадващо по-добра игра за гостите от Севиля. В 52-ата минута Конко изведе Ренато на добра позиция, но ударът на последния бе спасен от Пинто. Така дойде 60-ата минута, когато андалусийците все пак излязоха напред в резултата. Тогава Пероти центрира в наказателното поле на „блаугранас”, където Ренато отклони топката зад себе си за непокрития Диего Капел, който не сбърка отблизо за 1:0.

След гола домакините реагираха мигновено и хвърлиха всички сили в търсене на изравнително попадение. В 71-ата минута натискът на каталунците даде резултат, след като Алвеш центрира отдясно, Къркич вкара кълбото в мрежата, но голът бе отменен заради фаул на Ибрахимович срещу противников играч. 180 секунди по-късно обаче нищо не можеше да помогне на Севиля. Тогава Маркес хвърли пас към Ибрахимович през целия терен, шведът елиминира Палоп, повеждайки си топката с гърди и след това необезпокояван я прати в мрежата на гостите – 1:1.

Радостта на „блаугранас” от изравнителния гол обаче трая прекалено кратко, тъй като в 76-ата минута Севиля получи правото да изпълни дузпа, която бе реализиране хладнокръвно от юношата на Реал (Мадрид) Алваро Негредо – 1:2. След като гостите отново излязоха напред в резултата, Барселона вдигна рязко оборотите и хвърли всички сили в атака.

Първо в 79-ата Шави можеше да изравни, но изстрелът му бе неточен, а в 81-ата Ибрахимович засече с глава центриране отляво, но Палоп спаси. В 86-ата Меси изведе Бускетс на добра позиция, но шутът на испанеца бе неточен, а в следващата атака съдбата му сполетя и Чигрински, който засече с глава центриране на Шави.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така Севиля взе жизненоважна победа над Барселона на „Камп Ноу” с 2:1 в първия сблъсък между двата тима от 5-ия кръг на турнира за Купата на Испания.

Барселона – Севиля 1:2