3. Шахтьор наказа еврошампиона Челси с 2:1 и излезе начело в групата (+ВИДЕО)

Шахтьор наказа еврошампиона Челси с 2:1 и излезе начело в групата (+ВИДЕО)

Украинският първенец напълно заслужи победата срещу скъпоплатените звезди на лондончани

Шахтьор (Донецк) надигра и победи с 2:1 европейския шампион Челси в среща от Група “E” на Шампионската лига. Луис Адриано и Фернандиньо вкараха за украинския първенец, а Оскар вкара почетен гол за Челси в последните секунди.

С успеха Шахтьор уверено стъпи на върха в групата със 7 точки, Челси е втори с 4. Ювентус се издъни в Дания и стигна само до 1:1 срещу Нордселанд. „Старата госпожа” има 3 точки след три ремита, датчаните са на дъното с една.

Роберто Ди Матео остави Еден Азар на пейката в началото на мача, а Лампард получи шанс като титуляр. Торес както обикновено водеше атаката, а зад него действаха Мата и Оскар.

На „Донбас Арена” домакините нямаха загуба от английски отбор и продължиха традицията.

Украинският шампион започна силно и още в третата минута опъна мрежата на европейския шампион. Луис Адриано стреля, топката се удари в ръката на Джон Тери, но попадна в Алекс Тейшейра, който по диагонала по земя матира Петър Чех за 1:0. Тейшейра вкара и гола за Шахтьор в Торино срещу Ювентус.

Срещата беше много оспорвана в следващите минути. Франк Лампард обаче получи контузия в своя мач номер 100 за Челси в евротурнирите и още в 20-ата минута беше заменен от Еден Азар.

Нещата не вървяха за лондончани, а на два пъти капитанът Тери спасяваше сам положението срещу Луис Адриано. Слабата игра на „сините” и добрите набези на „миньорите” доведоха до още няколко мелета пред Чех и гостите бяха доволни да чуят сигнала за край на първата част при само един гол пасив.

Втората част обаче започна по същия ужасен сценарий за Челси, както и първата. Еден Азар сгреши елементарно, Луис Адриано напредна и пусна за Фернандиньо, който покачи на 2:0 в 52-ата минута.

Торес, който разочарова, бе заменен от Стъридж в опит да се раздвижи играта на Челси в атака.

Шахтьор се бранеше много компактно, а при контрите на домакините Чех на два пъти спаси удари на Мхитарян и Фернандиньо.

Челси отбеляза почетен гол две минути преди края. Иванович проби добре по десния фланг, Азар заблуди защитниците и Оскар се разписа за 2:1.

С играта си тази вечер обаче европейският шампион не заслужаваше дори точка, а Шахтьор се поздрави с победа и три точки.

Шахтьор (Донецк) - Челси 2:1
1:0 Алекс Тейшейра '3
2:0 Фернандиньо '52
2:1 Оскар '88
Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона