3. Шахтьор победи с 3:1 Андерлехт в Лига Европа

Шахтьор победи с 3:1 Андерлехт в Лига Европа

Украинците с комфортна преднина преди реванша в Белгия.

Шахтьор Донецк се наложи с 3:1 над Андерлехт в първия двубой между двата отбора от 1/8 финалната фаза на Лига Европа. Домакините изиграха силен мач и заслужено стигнаха до убедителния успех. Гостите от Белгия стигнаха до гол на чужд терен, но ще трябва да изорат терена в Белгия ако искат да продължат напред.

Първият гол падна в 21-вата минута  след ужасяваща грешка на футболист на Андерлехт, който подари топката в собствената си половина на Виктор Коваленко. Играчът на Шахтьор напредна в наказателното поле, отправи удар, който беше отразен от вратаря на Андерлехт Прото. Коваленко обаче пое отново топката и я подаде към Тайсън, който с плътен шут отблизо откри резултата. Попадението на украинците е историческо, тъй като бе под номер 300 за тях на европейската сцена .Само три минути по-късно падна и второто попадение в мача, като негов автор стана Александър Кучер.

След почивката Андерлехт заигра по-добре и логичното се случи в 68-мата минута, когато резервата Ибрахима Конте пресече пас, напредна в полето на Шахтьор и центрира в наказателното поле, където Франк Ачеампонг с глава засече топката в мрежата и намали резултата.

След гола белгийците  взеха инициативата в търсене на изравнителен гол, но няколко поред пропуска ги лишиха от него.

Едуардо реши всичко в мача , след като се разписа с глава след ъглов удар в 79-ата минута правейки аванса на своя отбор преди реванша в Белгия изключително комфортен.

До края Шахтьор умело бранеше аванса си, а имаше и късмет в 88-ата минута, когато удар на Джуричич срещна гредата. В крайна сметка Шахтьор удържа резултата 3:1 и гледа спокойно към реванша в белгийската столица.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група