3. Шалке измъкна 1:1 на „Алианц Арена”

Шалке измъкна 1:1 на „Алианц Арена”

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Шалке 04 завършиха наравно 1:1 в дербито на 12-ия кръг на немската първа Бундеслига и така „баварците” се отдалечиха още повече от челните позиции в класирането. Въпреки големите очаквания към този двубой, той не предложи нищо интересно, като и двете попадения в мача бяха дело на централните бранители. Луис Ван Гаал продължава да изпитва сериозни трудности при домакинствата на Байерн, а Шалке на Феликс Магат записаха ценна точка не един негостоприемен стадион, какъвто безспорно е „Алианц Арена”

Изненадващо или не, гостите от Гелзенкирхен започнаха по-навито мача и можеха да открият резултата още в 5-ата минута, но силен удар на Курани с десния крак бе спасен с мъка от Ханс-Йорг Бут. Малко по-късно пък удар с глава на Матип премина малко над вратата на домакините. Едва в 12-ата минута Байерн създаде първото си голово положение, но удар на Клозе бе спасен от Нойер.

Мюлер и Вестерман изпуснаха по едно положение за своите отбори, за да се стигне до 31-ата минута, когато домакините успяха да открият резултата. След центриране от фаул, топката попадна в Даниел Ван Буйтен, който отблизо я вкара в мрежата на гостите за 1:0. Шалке опита веднага да се върне в мача, но Курани на два пъти изпусна от чиста позиция, а Клозе пропусна отличен шанс да удвои преднината на своя отбор. Така се стигна до 43-ата минута, когато Жоел Матип засече с глава центриране на Шмитц и забоде топката в мрежата на Бут за 1:1.

През втората част Байерн натисна своя съперник, но стигна едва до две положения за гол, които бяха пропилени от Миро Клозе и Мюлер. Шалке пък предимно се защитаваше и пазеше точката. „Кралско-сините” все пак създадоха две добри атаки, при които можеха да стигнат до победен гол, но просто Кевин Курани нямаше ден и отново пропусна. Така равенството от първата част се запази и двата тима спечелиха по една точка.

Така след това равенство Байерн е на 8-о място с актив от 20 точки, на 6 зад лидера Леверкузен. Шалке пък е 4-и с 22 точки.

Байерн – Шалке 1:1
1:0 Ван Буйтен 31’
1:1 Матип 53’

Байерн: Бут, Ван Буйтен, Демикелис, Лам, Бадстюбер (Алтинтоп 65’), Ван Бомел, Швайнщайгер, Тимошчук, Мюлер, Тони (Робен 47’), Клозе (Гомес 76’)

Шалке: Нойер, Вестерман, Матип, Ховедес (Замбрано 47’), Бордон, Рафиня (Минейро 71’), Шмитц, Мориц, Фарфан, Курани, Санчес (Плиатсикас 27’)

Жълти картони: Швайнщайгер, Робен (Байерн), Шмитц, Санчес, Замбрано (Шалке)

Съдия: Флориан Майер

Стадион
: „Алианц Арена”

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"