3. Шампионите се справиха с "аспирините" и продължават да са лидер в Бундеслигата (видео)

Двубоят между Борусия (Дортмунд) и Байер Леверкузен на "Сигнал Идуна Парк" завърши с успех за домакините

Шампионът Борусия (Дортмунд) постигна важна победа като домакин на Байер (Леверкузен) в мач от немското първенство. Двубоят бе от 21-ия кръг на Първа Бундеслига и се проведе на „Сигнал Идуна Парк”, а домакините се поздравиха с успех с минималното 1:0 след попадение на Шинджи Кагава през първата част.

Победата запази първото място на Борусия (Дортмунд) във временното подреждане, като вече има 46 точки и е на две пред втория – Байерн (Мюнхен). След днешното поражение пък Байер Леверкузен заема 6-ото място с 31 пункта.

Днешният двубой бе доста вълнуващ, като Борусия имаше по-добрите и повече на брой положения в срещата, докато „аспирините” създадоха много малко шансове пред противниковата врата и така и не достигнаха до гол.

Още в началните минути от сблъсъка Гроскройц и Кел пропиляха добри възможности за домакините. Силните изяви на играчите на Борусия продължиха и Кагава можеше да открие, но ударът му премина покрай гредата.

След 30-ата минута Борусия имаше още няколко възможности – на два пъти Гроскройц стреля, но вратарят на „аспирините” улови, а удар на Шмелцер не попадна в очертанията на Бернд Лено. Единственото по-сериозно положение пред Роман Вайденфелер пък дойде в 42-ата минута – изстрелът на Щефан Кислинг обаче излезе в аут. Така се стигна до последните секунди на първата част, когато Борусия успя да открие резултата. Точен за 1:0 бе Шинджи Кагава в 45-ата минута след изпълнение с левия крак.

През второто полувреме домакините продължиха да се представят значително по-добре от своя съперник и още в 48-ата минута можеха да удвоят преднината си, но изстрелът на Левандовски бе отразен от Лено. Шурле пък пропусна да изравни в 52-ата минута, след като отправи хубав изстрел с десния крак, но ударът не се оказа проблем за Вайденфелер и стражът спаси.

Кислинг също изпусна добра възможност за „аспирините”. Това се случи в 58-ата минута. След това Борусия създаде няколко поредни възможности, които обаче не доведоха до гол. Въпреки тези пропуски, немският шампион се добра до победа с 1:0 и продължава да е начело в класирането.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)