3. ШОК НА ОСТРОВА: Новак взе точка от шампиона в скандален мач! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШОК НА ОСТРОВА: Новак взе точка от шампиона в скандален мач! (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ удариха 3 греди, Уулвърхемптън стигна до реми след гол с ръка пред рекорден брой зрители

Английският шампион Манчестър Сити изненадващо стигна само до равенство 1:1 при визитата си на Уулвърхемптън от третия кръг на английската Висша лига.

Мачът ще остане в историята като най-посетен в историята на "вълците" през новия век, тъй като събра 31 322 зрители, а и с доста спорни съдийски отсъждания.

Новаците в елита поведоха в 57-ата минута след гол с ръка на Уили Боли, който засече чудесно центриране от дясно, но в 69-ата Аймерик Лапорте възстанови статуквото, разписвайки се с глава.

„Гражданите“ удариха три греди, а попадение на „вълците“ бе отменено заради засада.

Иначе домакините започнаха много силно двубоя и бяха равностойни на намиращия се в страхотна форма свой опонент, макар да му отстъпиха инициативата.

В 20-ата минута, след грешка на капитана на гостите Венсан Компани, те отбелязаха попадение чрез Раул Хименес, което обаче бе отменено заради засада.

Шампионите отговориха още в ответната атака, когато голмайсторът им Серхио Агуеро нацели гредата, а почти веднага след това Рахим Стърлинг отправи опасен изстрел, ала вратарят на „вълците“ спаси.

Малко след почивката неговият колега Едерсон също трябваше да се намесва решително и го стори, а преди паузата Сити удари още една греда.

В 57-ата минута се стигна до най-дискусионния миг в мача, тъй като Уулвърхемптън откри резултата след гол с ръка на Уили Бони.

Последният засече чудесно центриране отдясно на Жоао Моутиньо, ала радостта на „вълците“ бе кратка.

Тя продължи едва до 69-ата минута, когато Аймерик Лапорте засече с глава подаване на Илкай Гюндоган от статично положение и възстанови равенството – 1:1.

Междувременно „гражданите“ имаха неуважени претенции за дузпа заради нарушение срещу Давид Силва в пеналта, а в края на даденото 5-минутно продължение нацелиха за трети път гредата.

След свободен удар това отново стори Серхио Агуеро, който нямаше шанс в този мач, както и отборът на Манчестър Сити, защото трябваше да се задоволи само с точка.

Така приключи серията на „гражданите“ от седем спечелени визити във Висшата лига и те останаха с 6 точки в актива си, с колко са още пет тима преди да изиграят срещите си от кръга.

Новаците от Уулвс пък вече имат две точки, но остават в долната половина на таблицата.