Щутгарт надви десет от Унион Берлин и се бетонира трети (ВИДЕО)

"Мерцедесите" продължават да се представят отлично този сезон

Щутгарт победи безпроблемно Унион Берлин с 2:0 у дома в първи мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. По този начин швабите събраха 53 точки на третото място във временното класиране, само на 1 зад Байерн Мюнхен. Столичани пък са 14-и с 25 точки.

В 19-ата минута Щутгарт излезе напред в резултата с много красив гол. Атакан Каразор намери с прецизно извеждащо подаване Серу Гираси, който отправи неспасяем удар към долния десен ъгъл от границата на наказателното поле – 1:0.

В 65-ата минута се стигна до ново изящно попадение на сметката на домакините. Крис Фюрих намери топката с невероятна сила и плътност от около 15 метра, насочи я към горния ляв ъгъл и покачи на 2:0 в полза на Щутгарт.

Четири минути по-късно интригата в срещата тотално приключи, след като Унион Берлин остана с човек по-малко. Андраш Шафер си изкара глупав директен червен картон, с който остави отбора си с 10 души и така предреши изхода на мача.