3. Швейцария се върна в борбата в група "G" и направи Уелс аутсайдер (видео)

Швейцария се върна в борбата в група "G" и направи Уелс аутсайдер (видео)

Мачът с "кръстоносците" през март се превръща в решителен

Швейцария взе първа победа в квалификациите за Евро 2012. „Кръстоносците” надиграха тима на Уелс с 4:1 и се изравниха с България в класирането на група “G”. Тимът на Отмар Хитцфелд, който записа първи три точки, дори ще изпревари нашите и ще ги измести от третото място заради по-добрата си голова разлика. По този начин двубоят между България и Швейцария през март ще се окаже доста решителен в борбата за първенството в Полша и Украйна. Уелс пък очаквано пое ролята си на аутсайдер, защото губи трета поредна среща.

Уелс влезе в този мач, който се игра в Базел, на четвъртото място в група “G”, след като загуби първите си два мача – срещу Черна гора и България. Единствено по-лошата голова разлика остави Швейцария на дъното. Тимът на Отмар Хитцфелд претърпя две поражения – от Англия и Черна гора.

В състава на Уелс бяха направени четири промени в сравнение с този от петък, когато „драконите” загубиха с 0:1 от България. Крис Гънтър и Сам Рикетс бяха наказани, докато Джо Ледли отсъстваше заради раждането на неговата дъщеря. Стив Морисън пък бе оставен на резервната скамейка от селекционера Брайън Флин.

Още в 9-ата минута Швейцария излезе напред в резултата с гол на Щокер, който оползотвори не добре избита топка от страна на Хенеси при удар на Барнета.

Само четири минути по-късно обаче островитяните стигнаха до изравнителен гол. Гарет Бейл не се хвана на опита за изкуствена засада от страна на домакините и с шут от границата на наказателното поле направи 1:1.

Междувременно Отмар Хитцфелд трябваше да извършва принудителна смяна на вратарския пост. Вьолфи замени Беналио под рамката още в 8-ата минута.

Именно последният успя да спаси удар на Колинс, който засече топката след изпълнение на ъглов удар от страна на Бейл.

В 22-ата минута „кръстоносците” отново съумяха да дръпнат с гол аванс чрез Щрелер. Инлер спечели топката на границата на наказателното поле и даде перфектен пас, от който се възползва стрелеца на Базел.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:1.

С началото на втората част Уелс отново можеше да изравни, но ударът на Кинг с глава мина над вратата. На другия фронт Хенеси се справи с опит на Щокер, също с глава.

В 63-ата минута Хенеси не успя да изчисти добре топката и я подари на Щрелер, който получи пространство, но ударът му мина в близост до далечната греда. Седем минути по-късно Чърч се опита да отклони в мрежата прострелно центриране на Бейл отляво, но пак домакините се разминаха, след като топката излезе в аут.

Швейцария окончателно сложи точка на спора в 82-ата минута, когато Инлер направи 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Крофтс срещу Барнета.

Щокер оформи крайното 4:1 с втория си гол в мача минута преди края.

Мачът България - Швейцария е на 26 март 2011 г. на стадион "Васил Левски".