3. Синиша дебютира с победа начело на Милан (ВИДЕО)

Синиша дебютира с победа начело на Милан (ВИДЕО)

„Росонерите” биха Перуджа за Купата, а елитният Киево отпадна още на старта

Милан се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Италия, след като победи с 2:0 у дома Перуджа.

„Росонерите” започват в толкова ранна фаза на надпреварата заради едва десетото си място през миналия сезон в Серия „А”, но я преодоляха без особени затруднения.

Мачът бе и официален дебют за новия им треньор Синиша Михайлович, както и за купения от Шахтьор (Донецк) това лято Луис Адриано Соуса да Силва, вкарал едно от попаденията.

Иначе Кейсуке Хонда откри резултата още в 10-ата минута, а после красиво попадение на друг новодошъл - Карлос Бака, бе отменено.

Крайното 2:0 оформи Да Силва в 29-ата минута и така Милан ще замине с настроение за Флоренция, където гостува на Фиорентина в неделя за мач от първия кръг на Серия „А”.

Другата среща за Купат на Италия, играна тази нощ, завърши с продължения. В тях аматьорския Салернитана се добра до минимална победа при визитата си на елитния Киево и така отстрани „летящите магаренца” от надпреварата.