3. Сити изхвърли "Римските вълци" от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити изхвърли "Римските вълци" от Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Насри и Сабалета огорчиха Рома, Байерн би с лекота ЦСКА (Москва)

Манчестър Сити изхвърли Рома от Шампионска лига, след като успя да се наложи с 2:0 при гостуването си на „Олимпико” в последния двубой от груповата фаза на турнира, осигурявайки си място на осминафиналите, а за Рома остава утешително участие в турнира Лига Европа. Двата тима показаха равностойна игра, но тимът на Мануел Пелегрини успя да покаже по-стабилна психика и излезе победител в битката. Самир Насри откри резултата в 60-ата минута с красив удар от дистанция, който срещна дясната греда и влезе в мрежата на Де Санктис. Пабло Сабалета вкара второто попадение в 86-ата минута след добра асистенция.

Рома започна уверено двубоя и подложи на сериозен натиск гостуващия отбор на Мануел Пелегрини. Във 2-ата минута Жервиньо направи добър пробив по лявото крило, но не успя да центрира добре. Три минути по-късно Холебас получи добра топка в полето на Сити и пробва да пусне топката под плонжа на Харт, който обаче отклони и Демикелис изчисти.

Сити успя да се отърси от първоначалния натиск на „римските вълци” и от своя страна потърси атаката. Хесус Навас направи остро центриране в полето на домакините, след като бе изминал четвърт час от първия съдийски сигнал, но никой не успя да засече топката.

При скоростна контраатака в 21-ата минута на Жервиньо напредна по дясното крило и шутира силно към десния ъгъл на вратата на Сити, Джо Харт обаче успя да отклони решаващо и запази резултата непроменен.

При атака на Манчестър Сити Самир Насри успя да извади топката към Джеко, който стреля високо над вратата.

В 39-ата Наинголан с дълъг пас изведе Жервиньо отдясно, котдивоарецът обаче бе притиснат от бранител на Сити стреля слабо в ръцете на Джо Харт. В ответната атака Хесус Навас изведе Милнър в малкия пеналт на Рома, Де Санктис скъси ъгъла и успя да избие удара.

През втората част Рома отново имаше териториално преимущество в първите минути, но това се оказа слаба утеха за отбора на „римските вълци”, който допусна гол в 60-ата минута. Самир Насри бе оставен непокрит близо до границата на наказателното поле, нанесе силен удар, който срещна дясната греда и влезе в мрежата на Рома.

Наинголан опита да порази мрежата на Джо Харт в 65-ата, но вратарят изби, минута по-късно Ляич финтира добре на два пъти защитник на Сити, но в решаващия момент прати топката високо над вратата.

Отново Джо Харт бе непреодолим в 72-ата минута. След центриране Манолас скочи най-високо и насочи добре топката към вратата, Харт плонжира и отклони в гредата, опазвайки мрежата си суха.

Точка на спора сложи Пабло Сабалета в 86-ата минута. Самир Насри получи пас в наказателното поле на Рома, финтира бранител и подаде към Сабалета, който изпрати кълбото в долния десен ъгъл на Де Санктис – 2:0 за Сити.

Победата осигури на Сити място на осминафиналите в Шампионска лига, докато Рома ще продължи в турнира Лига Европа.

В другия двубой от група E Байерн Мюнхен се наложи с 3:0 над тима на ЦСКА (Москва) и продължава напред като лидер в групата с 15 точки. Томас Мюлер откри резултата в 18-ата минута след точно изпълнена дузпа. В 84-ата минута Роде удвои преднината, а Гьотце оформи крайният резултат в 90-ата минута.