3. Сити не даде шанс на Арсенал, Агуеро със скандален хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити не даде шанс на Арсенал, Агуеро със скандален хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" намалиха изоставането си от Ливърпул на 2 точки

Манчестър Сити спечели дербито на 25-ия кръг в Премиършип, побеждавайки с 3:1 гостуващия Арсенал. Серхио Агуеро отбеляза и трите гола за Сити, въпреки че третото попадение нападателят вкара с ръка, а точен за „топчиите” бе Лоран Кошчелни. Агуеро дели третото място при топреализаторите с Хари Кейн от Тотнъм – и двамата имат по 14 гола. Обамеянг е втори с 15, а лидер е Мохамед Салах с 16. След днешния успех Манчестър Сити се изкачи на второто място, изпреварвайки Тотнъм, но „гражданите” изостават с 2 точки на Ливърпул, който утре игра с Уест Хем.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините, които се хвърлиха в атака още с първия съдийски сигнал и след по-малко от минута отбелязаха гол. Грешка на Иуоби при изнасянето на топката върна владението ѝ на Сити, след което Лапорт с техничен пас намери Агуеро и аржентинецът с точен удар с глава прати в близкия на вратаря ъгъл за 1:0.

Стърлинг отправи опасен удар от дистанция в 6-ата, но Лено внимаваше и боксира.

Три по-късно Сити стигна до втори гол, но попадението на Лапорт бе отменено заради засада.

В 11-ата минута гостите изпълниха корнер отдясно на Едерсон, топката бе насочена към Начо Монреал, който отклони за Кошчелни и бранителят от трудна позиция вкара за 1:1.

Това не обезкуражи домакините, които продължиха да бъдат по-активният тим в атака.

Отаменди пробва далечен удар, но във вратаря, а Де Бройне засече извън наказателното поле изчистена топка, но прекали със силата и изкара в аут.

В 35-ата гостите организираха опасна контраатака, топката бе пусната за Обамеянг, но Едерсон излезе навреме и изчисти в предни позиции.

Минута преди края на редовните 45 Манчестър Сити отново излезе напред в резултата. Гюндоган намери с брилянтен пас Стърлинг, който с едно докосване прати към далечната греда за непокрития Агуеро и аржентинецът не сгреши на празна врата – 2:1.

В добавеното време Де Бройне отправи опасен диагонален удар, но покрай целта.

Динамиката се запази и след почивката, като и двата тима не спираха да атакуват, но отново Сити бе по-настоятелен.

В 61-ата Стърлинг преодоля Иуоби и центрира за включващия се Агуеро, Лено успя да отклони топката, която се отби в ръката на плъзналия се на шпагат аржентински нападател и влезе в мрежата. „Топчиите” протестираха и искаха голът да не бъде зачетен, но реферът Мартин Аткинсън призна попадението.

Взетият под наем от Барселона Денис Суарес влезе в игра за Арсенал след третия гол на домакините, но не успя да помогне на новия си тим да избегне загубата.

В 76-ата Агуеро бе близо и до четвърти гол, след негов силен удар топката се отклони в крака на Кошчелни и за малко да изненада Лено, но стражът успя да отклони с една ръка.

Нова стабилна намеса Лено имаше в 82-ата, когато парира далечен изстрел на Бернардо Силва.

В следващия си двубой Манчестър Сити гостува на Евертън, а Арсенал на Хъдърсфийлд.

Манчестър Сити - Арсенал 3:1
1:0 Агуеро (1`)
1:1 Кошчелни (11`)
2:1 Агуеро (44`)
3:1 Агуеро (61`)