Сити се качи на върха след разгромна победа над Лутън (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 5:1 срещу противника си

Манчестър Сити разгроми Лутън с 5:1 в двубой от 33-ия кръг на Висшата лига и по този начин излезе на върха във временното класиране със 73 точки, докато вторият Арсенал е с 2 точки по-малко, но и с мач в запас. Лутън пък е 18-и с 25 точки в актива си. Успехът на „гражданите“ дойде след автогол на Даики Хашиока и попадения на Матео Ковачич, Ерлинг Холанд, Жереми Доку и Йошко Гвардиол, докато Рос Баркли вкара почетното попадение за „шапкарите“.

Мачът на „Етихад“ започна по мечтан начин за домакините, които поведоха в резултата още във втората минута след автогол на Даики Хашиока, когато Ерлинг Холанд шутира от воле, топката удари японеца в главата и влетя в мрежата на тима му, докато Хашиока се свлече на земята със силна болка.

Въпреки сериозния натиск на Манчестър Сити, повече голове до края на първата част не паднаха.

След почивката обаче, хората на Пеп Гуардиола бяха по-ефективни и в 64-ата минута удвоиха своя аванс. Хулиан Алварес намери Матео Ковачич на границата на наказателното поле и хърватинът без да се колебае стреля, пращайки топката в мрежата на „шапкарите“.

Четвърт час преди края на редовното време Ман Сити получи дузпа, след като Фред Онйединма фаулира играч на домакините, което даде възможност на съдията Джон Брукс да посочи бялата точка.

Зад топката застана Ерлинг Холанд, който с безкомпромисен шут вкара за 3:0.

Девет минути преди края на редовното време гостите се възползваха от грешка в защитата на „гражданите“. Топката стигна до Рос Баркли и той с клиничен удар преодоля Едерсон.

До края на мача Лутън изпита гнева на „гражданите“, които му вкараха нови два гола.

В 87-ата минута Жереми Доку направи страхотен пробив от лявото крило към центъра, който завърши с удар в долния десен ъгъл на вратата на Томас Камински.

Стражът на Лутън трябваше още веднъж да вади топката от вратата си, след като в 3-ата минута на добавеното време се разписа и Йошко Гвардиол след центриране на Доку.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)