3. Сити се сбогува с Лига Европа след драма на "Етихад" (видео+снимки)

Сити се сбогува с Лига Европа след драма на "Етихад" (видео+снимки)

Нов черен ден за град Манчестър след отпадането на Сити и Юнайтед в един ден

Отборът на Манчестър Сити отпадна от Лига Европа, въпреки победата си с 3:2 над гостуващия тим на Спортинг (Лисабон). "Гражданите" достигнаха до знаменит обрат от 0:2, но едно попадение не им стигна да продължат напред, тъй като лисабонци имаха победа с 1:0 в първия мач и повече голове на чужд терен. В последната ситуация в мача вратарят Джо Харт беше изключително близко до така важния гол, но ударът му с глава бе спасен от колегата Патрисио. Днес, както на 7 декември миналата година, двата отбора от Манчестър напускат европейски футболен турнир. Тогава Сити и Юнайтед отпаднаха в един и същи ден от групите на Шампионската лига.

Сблъсъкът на "Етихад" започна равностойно, като домакините търпеливо изчакваха своя шанс. Първата интересна ситуация се случи в 18-та минута, когато гостите претендираха за дузпа. Фернандес бе намерен добре в наказателното поле на Сити и бе атакуван от Савич, след което се строполи акробатично на земята. Главният съдия хаген остана равнодушен към претенциите на португалците за нарушение.

В 20-та минута Марио Балотели бе изведен с дълго подаване в пеналта на гостите и бе изключително близо до гола, но се забави с удара и Полга връхлетя, за да избие в корнер. Шест минути по-късно Фернандес направи втори опит да си спечели дузпа - този път след леко съприкосновение с Пизаро. Сега обаче съдията му показа жълт картон за симулация.

В 33-та минута Спортинг поведе с гол от пряк свободен удар, отсъден за фаул на Балотели. Матиас Фернандес застана зад топката, която бе на 25 метра диагонално от вратата на Джо Харт. Фернандес демонстрира страхотен фалцов удар, с който попари надеждите на англичаните за класиране напред.

Пет минути преди края на първото полувреме Марат Измаилов изведе Ван Волфсвинкел на добра позиция и нападателят покачи на 2:0 за ужас на всички фенове на Сити. След попадението Спортинг се опитваше да владее повече топката и да снижи темпото, тъй като имаше предостатъчна преднина.

През втората част домакините показаха, че имат място в челните позиции на евротурнирите. В 60-та минута Ричардс и Яя Туре комбинираха чудесно по десния фланг, след което последва подаване за Агуеро, който намали на 2:1. Петнадесет минути преди края Балотели бе фаулиран от Патрисио на границата на пеналта на португалците, но главният съдия прецени, че трябва да отсъди дузпа. Дузпа, която Супер Марио реализира по типичния за него хладнокръвен начин.

В 82-та минута след изпълнение на корнер топката стигна до Агуеро, който вкара втория си гол в мача и накара публиката на стадиона в Манчестър да изригне. При резултат 3:2 десет минути преди края "гражданите" се нуждаеха само от попадение, за да продължат напред, но играчите на Спортинг не спираха да лежат по терена и да бавят игровото време по всевъзможни начини.

В 95-та минута след изпълнение на ъглов удар топката бе избита напред, но последва центриране към вратаря Джо Харт, който бе в пеналта на Спортинг. Харт плонжира и демонстира страхотен удар с глава, който в последния момент бе избит от вратаря Руи Патрисио.

В крайна сметка лисабонци удържаха порива на Сити и успяха да се доберат до 1/4-финалната фаза. Жребият за двойките е утре.