3. Сити се върна на победния път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити се върна на победния път (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" остават в битката за титлата след 3:1 над Уест Бромич

Манчестър Сити се върна на победния път след победа с 3:1 като домакин на Уест Бромич Албиън в мач от 35-ия кръг в английската Висша лига. Това е първа победа за "гражданите" в последните три двубоя след загубата с 2:3 от Ливърпул и равенството 2:2 със Съндърлад.

Пабло Сабалета откри резултата в полза на Сити още в третата минута, възползвайки се от колективна грешка в отбраната на гостите. Серхио Агуеро отбеляза първото си попадение, след като се върна от контузия, правейки резултата 2:0, но малко по-късно Греъм Доранс намали. Крайното 3:1 оформи Мартин Демикелис 10-ина минути преди края на първата част.

Очакваното ударно начало на Сити се случи и само след три минути игра "гражданите" вече водеха в резултата. Насри центрира в наказателното поле, отбраната на гостите не се справи и последва удар към вратата на "дроздовете". Фостър успя да избие топката, но тя попадна на главата на непокрития Сабалета, който с плонж я прати в мрежата на УБА за 1:0.

Само седем минути по-късно Агуеро отбеляза първия си гол, след като се завърна от контузия. Аржентинският нападател не остави никакви шансове на Фостър с прекрасен удар от над 20 метра в долния ляв ъгъл на вратата.

"Дроздовете" малко изненадващо се върнаха мача скоро след втория гол на Сити. В 16-ата минута Сабалета загуби топката в близост до наказателното поле на Албиън и гостите организираха бърза контраатака. Топката ситгна до Доранс, който изключително технично преодоля Клиши и с кинжален удар с левия крак остави безпомощен Харт.

Все пак "гражданите" възстановиха преднината си от два гола 10-ина минути преди края на първата част. След центриране от корнер, топката малко щастливо стигна до Демикелис, който просто сложи крака си на пътя на топката и я насочи в мрежата на Фостър.

През втората част "гражданите" не успяха да добавят нови попадения към сметката си. И все пак Сити има по-добра голова разлика от Ливърпул и, ако титлата се определя по този показател, "гражданите" ще имат предимство.

След успеха тимът на Мануел Пелегрини остава на третата позиция със 74 точки, на шест от лидера Ливърпул и точка зад втория Челси. "Гражданите" обаче имат и мач по-малко от първите два отбора.

Загубата прекрати серията на Албиън от три поредни двубоя във Висшата лига без поражение. Уест Бромич остава замесен в битката за оцеляване. "Дроздовете" са 16-и с 33 точки, на три над опасната зона.