3. Сити си върна настроението с разгром над Уест Бромич с 4:0 (видео)

Сити си върна настроението с разгром над Уест Бромич с 4:0 (видео)

"Гражданите" се доближиха на 5 точки зад лидера и шампион Манчестър Юнайтед

Манчестър Сити си върна поне малка част от самочувствието с убедителна победа с 4:0 като домакин срещу Уест Бромич. „Гражданите” се възползваха от загубата на Юнайтед с 0:1 от Уигън и се приближиха на 5 точки зад шампионите на Алекс Фъргюсън.

Серхио Агуеро даде перфектен старт на тима на Роберто Манчини. В 6-ата минута Кун взе топката в центъра на терена, напредна сам и с хубав удар от 25 метра в долния ъгъл на Бен Фостър даде преднина на „небесносините”.

После Давид Силва намери Карлос Тевес, но завършващият удар на аржентинеца бе под всякаква критика и не намери целта. Последва двойно подаване между двамата в средата на полувремето и този път испанецът стреля, ала Фостър изби.

След половин час игра Майка Ричарда стреля с левия крак и виждаше как топката влиза в мрежата на „дроздовете”, ала Доусън бе добре застанал на голлинията и изчисти в корнер.

Към края на полувремето играта се успокои и частта приключи при 1:0.

Серхио Агуеро се разписа в началото на вторите 45 минути за втори път и общо 19-ти във Висшата лига през този сезон, за да даде спокойствие на Сити. Той получи хубав извеждащ пас от Насри и бившият играч на Атлетико (Мадрид) покачи на 2:0.

Самир Насри имаше шанс след това, но ударът му от воле не се получи.

Карлос Тевес оформи класика „гражданите” след час игра. Насри намери Агуеро на левия фланг, където южноамериканецът върна за своя сънародник Тевес в наказателното поле и Карлито не сбърка за 3:0.

Настроението в играта на Сити се покачи и логично дойде и третият гол. При една контра Агуеро нахлу през центъра и пусна за Давид Силва, който без да се бави направи 4:0.

До края домакините свалиха темпото и запазиха сили за другите решителни битки в Премиършип.

Манчестър Сити е втори със 74 точки, лидер е шампионът Манчестър Юнайтед със 79. Уест Бромич има 39 на 13-та позиция.