3. Слабо сефте: Юве откри новия стадион с 1:1 срещу най-стария клуб в света (видео)

Късно снощи италианският Ювентус официално откри новия си стадион – „Арена Ювентус”, с мач срещу най-стария професионален отбор в света – Нотс Каунти

Късно снощи италианският Ювентус официално откри новия си стадион – „Арена Ювентус”, с мач срещу най-стария професионален отбор в света – Нотс Каунти. Шоуто преди сблъсъка бе повече от наелектризиращо и започна с представление на десетки танцьори, последвано от прочувствени изказвания на Алекс Дел Пиеро и друга легенда – Джанпиеро Бониперти.

Всички 41 хиляди места по трибуните пък бяха заети от тифозите на „старата госпожа”, които обаче така и не можаха да се накефят максимално, след като отборът им не можа да бие Нотс Каунти, завършвайки наравно 1:1.

Първото полувреме бе доста скучно и в него зрителите не видяха никакви попадения, но в началото на втората част, в 53-ата минута, Лука Тони вкара първия гол на новия стадион, след като довкара спасена от вратаря на англичаните дузпа, бита от Куалярела.

В самия край на двубоя обаче, в 87-ата минута, Лий Хюз оформи крайното 1:1, след като се разписа отблизо след меле в пеналта на Сторари.
Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари