3. Спарта (Прага) взе точка от Щутгарт (ВИДЕО)

Спарта (Прага) взе точка от Щутгарт (ВИДЕО)

След 1:1 в мач от Шампионска лига

Щутгарт и Спарта (Прага) завършиха 1:1 във втория кръг от груповата фаза на Шампионска лига след бурно първо и сравнително миролюбиво второ полувреме.

Съперниците направиха интересен мач в първите 60 минути, но накрая и двата тима сякаш се съгласиха с постигнатото преди почивката равенство 1:1. Енцо Мийо откри резултата за домакините от Щутгарт в 7-ата минута, когато Максимилиан Мителщет центрира чудесно отляво и го намери в наказателното поле.

Две минути по-късно Джейми Левелинг можеше да удвои преднината на германците, но вратарят на Спарта Петер Виндал спаси. В 14-ата минута Мартин Витик с глава прати топката в страничната греда на вратата, пазена от Нюбел, за съжаление на гостите. В 32-ата минута финландският полузащитник на Спарта (Прага) Каан Кайринен изстреля топката по невероятен начин с левия крак от фаул, а топката облиза сглобката на гредите. Вратарят Александер Нюбел скочи, пипна я, но нямаше как да я спре от влизане в рамката. Гостите продължиха да имат по-чистите положения и сръбското крило Велко Бирманчевич в 39-ата минута с глава прати топката в горната греда.

Началото на втората част предложи ново положение за Бирманчевич, а в 65-ата минута Енцо Мийо пропиля перфектна възможност за аванс на домакините. Ударът му от чиста позиция беше блокиран от защитник на чехите.

Така "швабите" са 22-и във временното класиране преди късните мачове днес и имат една точка. Чехите са втори с 4 пункта.

Щутгарт започна с поражение от 1:3 срещу Реал Мадрид в Испания преди 2 седмици, когато Спарта победи Залцбург с 3:0 вкъщи.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)