3. Спортинг Брага нокаутира 8 от Фенербахче и е на четвъртфинал

Спортинг Брага нокаутира 8 от Фенербахче и е на четвъртфинал

Шахтьор Донецк не срещна проблеми в реванша срещу Андерлехт

Спортинг Брага спечели с 4:1 осминафиналния реванш срещу Фенербахче и с общ резултат 4:2 се класира за четвъртфинална фаза на Лига Европа. „Ещадио Мунисипал де Брага” стана истинска арена в реванша между двата тима, в който паднаха пет гола, а гостуващият тим завърши в доста намален състав – трима играчи на турския отбор получиха червени картони.

Португалците бързо заличиха пасива от първия двубой, след като Кока бе точен в 11-ата минута. Египтянинът се възползва от добро извеждащо подаване на Вукчевич и с удар в долния десен ъгл откри резултата.

В добавеното време на първата част Алпер Потук с мощен удар от границата на вратарското поле върна равенството в срещата и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Нарушение на Мехмет Топал в 66-ата минута му донесе втори жълт картон и дузпа в полза на Спортинг, която три минути по-късно реализира Жосуе за 2:1.

Плътен удар на Никола Стоилкович от малък ъгъл в 74-ата не остави шанс на Вулкан Демирел, а при нов пробив отдясно Рафа Силва с диагонален шут по земя  оформи крайното 4:1.

Фенербахче завърши двубоя с 8 човека, след като голмайсторът Потук получи директен червен картон в 87-ата, а резервата Волкан Шен получи втори жълт дълбоко в добавеното време.

В друг осминафинален двубой Шахтьор Донецк спечели гостуването на Андерлехт с 1:0 и с общ резултат 4:1 се класира напред. Украинците имаха добра преднина от два гола от първия двубой, а в реванша показаха повече желание за победа и заслужено се класираха за четвъртфиналите.

Двата тима завършиха с по 10 човека, след като Александър Кучер получи втори жълт картон в 84-ата, а Мбоджи от домакините видя червения цвят две минути по-късно.

Единственото попадение отбеляза Едуардо да Силва, който влезе в продължението на второто полувреме и само две минути по-късно отбеляза.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група