3. Спортинг излъга Сити в Лисабон (видео)

Спортинг излъга Сити в Лисабон (видео)

Красив гол с пета на дошлия през зимата под наем от Сао Паоло бразилски бранител Шандао раздели двата тима

Спортинг (Лисабон) сюрпризира неприятно лидера в английската Висша лига Манчестър Сити и го победи у дома с минималното 1:0 в първи мач от 1/8-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Така “зелено-белите” станаха първите представители на Португалия, които могат да се похвалят с успех над „небесносините”, тъй като в предишните седем случая англичаните нямаха загуба.

Тази вечер, на изпълнения до краен предел стадион “Жозе Алваладе” не се получи футболен спектакъл, тъй като домакините проведоха срещата добре групирани във фаза защита, а „гражданите” трудно успяваха да преодолеят наситената отбрана на лисабонци.

През първото полувреме „небесносините” имаха териториално преимущество, което не успяха да оползотворят, а момчетата на Рикардо Са Пинто действаха спокойно в дефанзивен план и показаха, че ще използват всеки шанс за контраатака.
Почти веднага след почивката лисабонските „лъвове” успяха да открият резултата.

Те сториха това в 51-ата минута, когато дошлият през зимата под наем от Сао Паоло бразилски бранител Шандао. Кариоката се възползва от не особено убедителна намеса на Джо Харт след статично положение и с пета вкара топката в мрежата зад него.

Последва мигновен отговор на Манчестър Сити и далече удар на Александър Коларов, който срещна гредата. След това домакините затвориха още по-добре постъпите към своята врата и удържаха крехкия си аванс.

В друг мач от 1/8-финалната фаза на надпреварата гръцкия Олимпиакос се наложи над Металист в Харков също с 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира испанецът Давид Фустер в 50-ата минута, а в 82-рата украинците останаха с човек по-малко, тъй като Едмар бе изгонен с директен червен картон.