3. Стандарт се спаси от загуба срещу АЗ Алкмаар - 1:1

Стандарт се спаси от загуба срещу АЗ Алкмаар - 1:1

19-годишен младок донесе точката за белгийския тим в 91-та минута.

АЗ и Стандарт спечелиха първите си точки в Шампионската лига. Срещата между двата отбора, която се игра в Алкмаар завърши при резултат 1:1, като за гостите от Белгия  изравнителното попадение в 91-ата минута на срещата отбеляза 19-годишният Муса Траоре. За домакините в началото на втората част се разписа мароканецът Мунир Ел Хамдауи

АЗ Алкмаар и Стандарт разочароваха с играта си през първите 45 минути. Дембеле и Мбокани създадоха по няколко опасни положения пред двете врати, но в общи линии срещата бе сведена до териториално надлъгване.

Първото по-опасно положение бе за гостите. В 22-ата минута Мбокани успя да пробие през двама противникови играчи и опита късмета си от около 20 метра. Топката бе леко отклонена от бранител на АЗ и вратарят Серхио Ромеро не бе особено притеснен от далечния удар.
Три минути по-късно и домакините от Алкмаар също показаха на какво са способни. Свертс центрира деликатно към нападателя Дембеле, който с глава прати топката на сантиметри над напречната греда. Почти 10 минути след това отново Дембеле бе на върха на атаката. Спечелвайки топката 22-годишният белгийски национал не загуби много време и стреля отдалеч. Вторият му опит обаче също бе овенчан с неуспех.

Представянето на домакините доби по-добра ефективност през втората част. Само три минути след втория съдийски сигнал мароканецът Мунир Ел Хамдауи намери мрежата зад Болат. Австралиецът Брет Холман интелигентно изведе нападателя, който лице в лице със стража на Стандарт не се поколеба в намирането на пролука към вратата – 1:0 за АЗ.

Само 2 минути по-късно Хамдауи имаше отлична възможност да удвои пренината, но не се справи с овладяването на извеждащо подаване от страна на Дембеле. След още 120 секунди мароканецът бе изведен за пореден път на добра позиция, но Болат отново разчете ситуацията по отличен начин и пресече топката пред краката на тарана. В последвалите минути АЗ създаде още добри положения. Мангала отвърна на домакинския натиск с добре изпълнен пряк свободен удар от непосредствена близост.

До края на срещата играта отново бе изравнена. В 86-ата Дембеле овладя високо подаване със завидна лекота и центрира в наказателното поле на Стандарт, само за да види как стражът Болат лови без проблеми над Ел Хамдауи.
Въпреки това съвсем неочаквано за домакините в първата минута от добавеното време всичките им усилия бяха опропастени. 21-годишният страж на белгийския тим Синан Болат запрати свободен удар дълбоко в половината на АЗ. Там Муса Траоре успя да овладее и се възползва от суматохата в обраната на домакините. 19-годишният котдивоарец стреля през мелето от играчи и успя да намери целта.

Реферът в този момент отсъди и продължение от пет минути. Въпреки това то се оказа недостатъчно и двата тима поделиха по една точка, които се оказаха първи и за двата отбора в груповата фаза на шампионската лига.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари