3. Стърлинг с първи гол, Челси надви Удинезе с 3:1 (ВИДЕО)

Стърлинг с първи гол, Челси надви Удинезе с 3:1 (ВИДЕО)

"Сините" завършиха с победа в контролите

Челси победи с 3:1 Удинезе в последната си контрола от предсезонната подготовка. Първи гол за новия си отбор вкара привлеченият от Манчестър Сити Рахийм Стърлинг. Английският национал се разписа в 37-та минута, а другите попадения за отбора на Томас Тухел добавиха Канте в 20-та минута и Мейсън Маунт малко преди последния съдийски сигнал. За домакините от Удине се разписа Жерард Деулофеу в 42-та минута.

Като титуляр за Челси започна привлеченият от Наполи Калиду Кулибали. Той се представи на много добро ниво в защита, заедно с Тиаго Силва и Сесер Аспиликуета. Последният, обаче настойчиво иска да бъде продаден и не се знае дали ще остане в отбора.

Резултата на "Дачия Арена" откри Канте, който не взе участие в турнето в САЩ Преди това стражът на Удинезе Марко Силвестри спаси удари на Стърлинг и Кай Хавертц.

Удинезе можеше да изравни, но Кулибали показа класата си и с перфектен шпагат попречи на Деулофеу да вкара за 1:1. В края на полувремето Жоржиньо изведе Стърлинг, чийто удар беше отразен от Силвестри, но топката рикошира в коляното на бившия футболист на Манчестър Сити и спря в мрежата.

Домакините намалиха много бързо. Едуар Менди спаси изстрел на Роберто Перейра, но нямаше шанс при добавката на Деулофеу.

През второто полувреме Челси продължи да доминира и създаде още няколко стопроцентови възможности за гол, пропуснати от Канте, Хавертц и Стърлинг. Гредата също помогна на "фриуланите". Чак в края перфектно центриране на Калъм Хъдсън-Одой задължи Маунт да отбележи и той не сбърка. Утре двата отбора ще изиграят още една проверка, но в нея ще вземат участие основно резерви.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал