3. Стенли блести при 2:2 на Вила със Съндърланд (видео)

Стенли блести при 2:2 на Вила със Съндърланд (видео)

Българинът с прекрасен гол и асистенция

Астън Вила не можа да победи като гост Съндърланд, въпреки че имаше прекрасна възможност да вземе сладки три точки навън в Премиършип.

Вила направи 2:2, а нашият Стилиян Петров отбеляза изключително красив гол и асистира прекрасно за втория. В последните минути на срещата обаче Съндърланд се добра до равенството.

Така тимът на Алекс Маклийш записа поредния си мач без победа в Англия и със само 2 победи, 6 равенства и 2 загуби се намира в средата на таблицата.

Стенли откри резултата в двубоя на "Стейдиъм ъф лайт" в 20-ата минута с рядко срещан гол. Алън Хътън подаде една топка около границата на наказателното поле. Българинът напредна и от трудна за стрелба позиция, изведнъж обърна тялото си и изпрати силен удар точно под сглобката на вратата, където белгийският вратар на домакините Минолет нямаше какво да стори.

Попадението обаче не стресна „черните котки“. С попадение на Уикъм в 38-ата минута те изравниха. Така завърши и първата част.

През втората всичко вървеше без попадения и в последните минути изглеждаше, че мачът ще приключи при равенство. Двата тима наистина си разделиха по една точка, но зрителите не знаеха, че ще видят още два гола преди това да стане.

Sunderland's Connor Whickham, right, celebrates his goal with teammate Sebastian Larsson, left, during their English Premier League soccer match against Aston Villa at the Stadium of Light, Sunderland, England, Saturday, Oct. 29, 2011.

В 85-ата минута Вила получи правото да изпълни пряк свободен удар встрани от вратата. Стилиян застана зад топката и просто я сложи на главата на Ричърд Дън, който нямаше какво друго да направи освен да вкара на задната греда.

Не минаха обаче и няколко минути и Съндърланд пак изравни. Този път Ларсон центрира, защитата на Астън Вила беше тотално не ориентирана и непокрила нападателите на противника и Сесеньон отбеляза с глава.

В последните минути Стилиян можеше да стане герой за своя отбор, но ударът му от въздуха беше добре блокиран от вратаря на гостите и така мачът приключи с равенство.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф