3. Стенли с 68 минути при 1:1 между Астън Вила и Нюкасъл (видео)

Стенли с 68 минути при 1:1 между Астън Вила и Нюкасъл (видео)

Суонзи сгази УБА с 3:0

Отборът на Астън Вила направи грешна стъпка в борбата си за класиране в евротурнирите догодина, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Нюкасъл. Срещата се игра на стадион „Вила Парк” и бе от програмата на 5-ия кръг на английската Висша лига.

Капитанът на националния ни отбор – Стилиян Петров, започна мача като титуляр за бирмингамци и се понрави с някои добри отигравания, но бе заменен в 68-ата минута.

Двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултат още в 13-ата минута, когато Агболахор засече центриране на Банан отляво за 1:0.

След гола домакините продължиха да натискат и в 24-ата минута Стилиян Петров изведе Бент на изгодна позиция, но нападателят на Вила не можа да уцели вратата.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс на домакините.

Втората част обаче не започна както трябва да възпитаниците на Маклийш. Обертан непрекъснато тормозеше отбраната на Астън Вила и в 58-ата минута „свраките” възстановиха статуквото, след като Бест засече с глава центриране на Тиоте.

До края на мача домакините осъществиха натиск в търсене на победно попадение, но той бе повече стихиен и не се изрази в чисти положения пред Крул. Резултата обаче остана непроменен и така Астън Вила и Нюкасъл завършиха 1:1 на „Вила Парк”.

След равенството гостите се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 9 точки, докато бирмингамци са 8-и със 7 пункта.

В друг мач от този 5-и кръг, новакът Суонзи се разправи със състава на Уест Бромич Албиън с класическото 3:0, в среща играна на стадион „Либърти”.

Двубоят започна с натиск на домакините, които излязоха напред в резултата в 14-ата минута, когато Синклеър бе точен от дузпа. 10 по-късно Лирой Лита удвои преднината на своите след хубав пас на Синклеър, а крайното 3:0 оформи Дайър след асистенция на самия Лита.

След успеха Суонзи се намира на 12-о място в подреждането с актив от 5 точки. „Дроздовете” пък са 18-и с 3 пункта.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф