3. Стилиян Петров отказа Челси от титлата в Англия (видео)

Стилиян Петров отказа Челси от титлата в Англия (видео)

Астън Вила тресна Чесли с 3:1 като гост, сините 4 мача без победа в Премиършип

Стилиян Петров окончателно сложи край на мечтите на Челси за титла във Висшата лига на Англия. Капитанът отбеляза втория гол за бирмингамци при изненадващата победа с 3:1 на „Стамфорд Бридж” в сблъсък от 19-ия кръг на шампионата.

Стенли се разписа в 83-ата минута с хубав удар в долния ъгъл на Петър Чех. Само три минути по-късно Дарън Бент довърши лондончани с нов гол за крайното 1:3. Преди това през първата част Дидие Дрогба откри за Челси от дузпа, а Стивън Айрлънд изравни.

Челси имаше инициативата в по-голямата част от двубоя. Астън Вила разчиташе на наситена средна линия, като капитанът Стилиян Петров беше в сърцето на отбранителния вал, който пазеше още отдалеч вратата на гостите от Бирмингам.

Агбонлахор и Олбрайтън тормозеха лондончани, които започнаха с Дрогба в атака и Фернандо Торес на пейката.

Първата половина на началните 45 минути не предложи нищо особено. Челси обикаляше около наказателното поле на Вила, но без никакъв резултат.

Така бе до 23-ата минута, когато Ричард Дън повали Дидие Дрогба в наказателното поле и реферът Марк Холси свири дузпа. Потърпевшият нападател застана зад топката и не макар и колебливо отблеяза 150-ото си попадение за Челси за 1:0.

Този гол заблуди феновете на Челси, че най-сетне ще видят победа на своите след три поредни ремита по 1:1 във Висшата лига. Вила им поднесе студена новогодишна чаша вода с три гола в мрежата на Петър Чех.

Челси даде инициативата на гостите след поапдението и хората на Алекс Маклийш не закъсняха с наказанието. Шарл Н’Зогбия проби по фланга и пусна за Стивън Айрлънд, който стреля, Джон Тери изби с ръка от голлинията, съдията не видя това и последва втори шут на Айрлънд – този път нямаше кой да спаси Челси и статуквото бе възстановено 1:1.

Секуди по-късно капитанът на сините извърши много груб фаул срещу Гейбриъл Агбонлахор в центъра на терена и видя жълтия картон.

Втората част можеше да донесе радост за Челси, но късметът и грешките в защита провалиха за пореден път Андре Вияш-Боаш.

Джеймс Колинс остана сам при едно центриране, но с гърди прати малко встрани от мрежата на Чех, а 120 секунди след това Агбонлахор излезе сам срещу стража, но чехът спаси с вещина.

Франк Лампард и Фернандо Торес се появиха на терена, но и те не успяха да донесат трите точки на Челси. Само две минути след влизането си в игра Хлапето разтресе гредата зад Брад Гузан със страхотен падащ лист, но топката не пожела да влезе в мрежата.

20 минути преди края Стилиян Петров имаше проблеми след сблъсък със съперник в центъра на терена, но стисна зъби и продължи мача, а това се оказа ключово за Вила.

Третaта резерва на Вияш-Боаш Жозе Босингва почти преодоля Гузан, но американският страж изби със сетни сили в корнер.

В 83-ата минута Стилиян Петров разплака феновете на „Стамфорд Бридж” с брилянтен гол. Джон Тери свали Дарън Бент в пеналта, играчите на гостите бурно оспорваха решението на Холси да замълчи, но само 30 секунди по-късно ликуваха.

Тийнейджърът Киърън Кларк проби напред, пусна за Стенли между Босингва и Давид Луис, а капитанът на Вила и България, който с хладнокръвен удар покрай Чех намери левия долен ъгъл на мрежата за 1:2.

Дарън Бент окончателно довърши разстроения гранд с трети гол в 86-ата минута. Лампард загуби топката, Айрлънд излезе очи в очи в Петър Чех, но избра да комбинира с Бент, който вкара нов гол за Вила.

Загубата свали Челси до 5-то място с 34 точки, на цели 11 от Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити, който има мач по-малко.