3. Суарес замести Меси с гол+пас срещу коравия Гранада и стената Очоа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците запазиха разликата от 2 точки

В отсъствието на наказания Лионел Меси и получилия почивка Жерар Пике Барселона успя да се наложи с 4:1 при гостуването си на предпоследния в испанското първенство състав на Гранада и да запази разликата от 2 точки от лидера Реал Мадрид, който удари 3:0 Алавес и има мач в запас.

Барселона имаше пълна доминация през първото полувреме. Веднъж техен гол бе отменен заради засада на Неймар, след като удар на Суарес се отби от напречната греда.

А мексиканският вратар Гилермо Очоа се отличи с няколко ключови изяви и вече има най-много спасявания във водещите 5 лиги на Европа – 123.

Минута преди почивката Луис Суарес бе изведен сам и хладнокръвно прехвърли Очоа за 1:0. Асистенцията бе на Жорди Алба.

Уругваецът вкара 5 гола в своите 5 срещи с Гранада в Ла Лига. Всичките 5 са в трите гостувания на „Лос Карменес”.

Преотстъпеният от Челси Жереми Бога, появил се на полувремето, изравни пет минути след почивката, взривявайки стадиона на Гранада. Той получи извеждащ пас отдясно, приближи се и в последния момент покрай вратаря заби в далечния долен ъгъл.

Барса бързо възстанови преднината си в 64-ата минута, когато Луис Суарес изведе с пас по въздуха Пако Алкасер, заменил контузилия се Рафиня през първото полувреме, и нападателят не сбърка.

Ракитич можеше да сложи точка на спора две минути по-късно, но Очоа извади удара му под гредата с една ръка.

Дефанзивният халф на домакините Уче Агбо си изкара два бързи жълти картона и в 82-ата минута остави своите с човек по-малко, накланяйки везните в полза на каталунците.

С премерен удар в долния ъгъл Ракитич подпечата крайния успех в 83-ата минута. Попадението бе записано като автогол на Соние, в чийто крак се получи рикошет.

Пет минути преди края Неймар отне топката от бавещ се да изнесе бранител, но Очоа отново заключи вратата си.

В добавеното време бразилецът, който нямаше ден, успя да се разпише най-после, засичайки подаване на празна врата на Пако Алкасер. Имаше време и да удари страничната греда.

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори