3. Супер Марто вдъхнови Болтън за бой над Блекбърн в дербито на Ланкашър (видео)

Супер Марто вдъхнови Болтън за бой над Блекбърн в дербито на Ланкашър (видео)

Петров с пълни 90 минути и асистенция за успеха с 2:1, Уулвс и Норич не се победиха

След пет поредни поражения съставът на Болтън най-после се добра до успех, печелейки с 2:1 гостуването си на Блекбърн в Ланкашърското дерби от 17-ия кръг на Висшата лига.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр и изигра изключително силни 90 минути, като се отчете с асистенция за втория гол и бе постоянна заплаха за отбраната на домакините.

Те започнаха мача, заемайки предпоследното място във временното класиране, тъй като имаха с точка повече от своя опонент, но в крайна сметка записаха трета последователна загуба и това най-вероятно ще доведе до уволнението на мениджъра им Стийв Кийн.

Публиката на Блекбърн искаше освобождаването на специалиста, който има само 7 победи в 38 мача, още преди първия съдийски сигнал на Мартин Аткинсън, но не по-различна бе и ситуацията с наставника на гостите Оуен Койл.

Срещата обаче започна отлично за последния, тъй като още в петата минута момчетата му откриха резултата. В автор на попадението се превърна Марк Дейвис, който се разписа след пас на Давид Н’Гог, а в 30-ата минута Болтън вече водеше с 2:0.

Тогава Мартин Петров проби отляво и центрира към Найджъл Рио-Кокър, а той се завъртя майсторски и прати топката в мрежата на Пол Робинсън.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и техният голмайстор Якубу Айкбени върна един гол, след като прехвърли стража на гостите в 67-ата минута, а впоследствие и Мартин Аткинсън подмина едно нарушение за дузпа на Пол Робинсън срещу Рочина, но в крайна сметка Болтън си тръгна с трите точки. С тях гостите събраха 12, но остана в зоната на изпадащите, изпреварвайки с две своя днешен опонент.

Другият мач от 17-ия кръг, игран тази вечер и противопоставил тимовете на Уулвърхемптън и Норич, приключи с равенство 2:2.

„Канарчетата” откриха резултата на „Молиню” с гол на Сърман в 12-ата минута, но Ебанс-Блейк изравни в 38-ата. След паузата гостите отново взеха аванс с попадение на Джаксън в 76-ата минута, но „вълците” се върнаха за втори път в двубоя с гол на Зубар осем минути преди края на редовните 90.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи