3. Световният шампион излезе жив от "Ацтека" (видео)

Световният шампион излезе жив от "Ацтека" (видео)

Испания изравнява на Мексико в 91-ата минута

Световният шампион Испания успя да предотврати загуба в първия си мач след финалите в Южна Африка. В контролна среща на стадион „Ацтека” в Мексико срещу местния национален тим иберийците успяха да стигнат до изравняване за 1:1 в добавеното време след редовните 90.

Мачът бе част от празненствата по случай 200-годишнината от независимостта на Мексико от... Испания.

Още в 11-ата минута домакините стигнаха до попадението. Новата звезда на световния футбол Хавиер Ернандес откри резултата, след като бе изведен сам срещу Касияс и с изстрел извън наказателното поле покрай стража вдигна на крака потомците на ацтеките. При извеждащото подаване към Чачарито обаче останаха основателни съмнения за засада.

Половин час след началото Санти Касорла натресе напречната греда.

Двубоят не изобилстваше от положения. Педро пропусна преди Давид Силва да изравни в 91-ата минута. Той оползотвори успешно дълга топка към него и разби сърцата на домакините. Новото попълнение на Манчестър Сити дори можеше да донесе крайния успех, защото отново получи възможност, но този път ударът му мина встрани от целта.

МЕКСИКО: Ochoa, Juarez, Rodriguez, Moreno, Salcido, Marquez, Torrado, Guardado, Giovani, Vela, J, Hernandez
Резерви: Corona, Aguilar, Barrera, Lopez, Pinto, Jonathan, Esqueda, E, Hernandez

ИСПАНИЯ: Casillas, Arbeloa, Puyol, Marchena, Monreal, Bruno, Busquets, Santi Cazorla, Fabregas, Mata, Llorente
Резерви: Valdes, Pique, Villa, Xavi, Capdevila, Alonso, Sergio Ramos, Pedro, Silva, Jesus Navas