3. "Светците" светиха маслото на Рафа Бенитес и Челси - 2:1 (ВИДЕО)

"Светците" светиха маслото на Рафа Бенитес и Челси - 2:1 (ВИДЕО)

Еврошампионът игра неузнаваемо слабо, Тотнъм задмина Челси на третото място

Челси допусна седма загуба през този сезон във Висшата лига. Европейският шампион загуби с 1:2 визитата на Саутхемптън и сдаде третото място, където се настани Тотнъм. „Шпорите” биха Суонзи с 2:1 като гости.

На „Сейнт Мери” Челси очевидно пестеше сили за преиграването с Манчестър Юнайтед от турнира ФА Къп в понеделник вечер. Поредните ротации на Рафа Бенитес бяха пълен провал и „сините” не приличаха на себе си, като дори имаха късмет да загубят само с един гол разлика.

„Светците” играеха повече с топката и заслужено поведоха точно в средата на първата част. Рики Ламбърт намери Джей Родригес, който направи двойно със Стивън Дейвид, за да излезе сам срещу Петър Чех и Родригес прецизно мушна в далечния ъгъл за 1:0.

Торес почти веднага вкара топката в мрежата на Саутхемптън, но голът му правилно бе отменен заради игра с ръка.

Челси изравни с може би единствения си точен удар през първата част. Марко Марин центрира от корнер, Джон Тери се измъкна от прекия си пазач и с глава прониза Артур Боруц – 1:1.

Ремито се задържа само две минути. Рики Ламбърт изпълни отличен пряк свободен удар и над стената намери горния ъгъл на безпомощния Петър Чех за 2:1. Така капитанът Ламбърт отпразнува своя мач №500.

През второто полувреме Челси упражни натиск, ала не създаде почти нищо опасно, въпреки че Еден Азар се появи в игра, а стражът на домакините Артур Боруц бе принудително заменен.

Джей Родригес на два пъти бе близо до трети гол за „светците”, но първо стреля над целта, а после Чех спаси удара му.

Рамиреш също се появи на терена, но гостите така и не стигнаха до чиста голова ситуация и мениджърът на домакините Маурисио Почетино ликуваше с трите точки за втората си поредна победа във Висшата лига. В миналия кръг „светците” биха Ливърпул с 3:1.

Челси вече е 4-ти с 55 точки, а Тотнъм заема трета позиция с 57. Арсенал е пети с 53 в битката за зона Шампионска лига.

Саутхемптън вече събра 34 точки, но остава на 4 точки над опасната зона след успеха на Уигън с 1:0 над Норич.
Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)