3. „Свраките” помрачиха дебюта на Вияш-Боаш начело на Тотнъм (видео+снимки)

„Свраките” помрачиха дебюта на Вияш-Боаш начело на Тотнъм (видео+снимки)

Нюкасъл би „шпорите” с 2:1 у дома, мениджърът им бе изгонен за посегателство срещу страничния рефер

Тотнъм загуби с 1:2 гостуването си на Нюкасъл от първия кръг на английската Висша лига в официалния дебют на своя нов мениджър Андре Вияш-Боаш.

Наставникът на „свраките” Алън Пардю пък бе изгонен през второто полувреме, след като блъсна страничния рефер в опитите си за протест срещу това, че топката е напуснала очертанията на терена.

Иначе първото полувреме на „Спортс Директ Арина” премина под диктовката на гостите от Лондон, но те нямаха късмет, след като първо удар на Джърмейн Дефоу нацели гредата след индивидуален пробив в 32-ата минута, а малко по-късно Гарет Бейл стори същото след изстрел с глава.

През втората част обаче Нюкасъл заигра по-добре. Така се стигна до 55-ата минута, в която сенегалският нападател на домакините Демба Ба реализира първото си попадение след 14 мача пауза, възползвайки се от неумело изчистване на Кайл Уолкър.

Малко след това Алън Пардю бе пратен на трибуните да охлади страстите си, а в четвърт час преди края Тотнъм стигна до изравняване на резултата.

В 76-ата минута Джърмейн Дефоу се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и възстанови статуквото, но двете единици на светлинното табло се запазиха едва четири минути.

В 80-ата Хатем Бен Арфа бе фаулиран в наказателното поле от Аарън Ленън и Мартин Аткинсън посочи бялата точка.

Френският офанзивен халф сам се нагърби с изпълнението на дузпата и без проблеми я превърна в гол с шут в долния десен ъгъл за 2:1.

Така Нюкасъл започна новия сезон с победа над Тотнъм, който го изпревари с 4 точки в крайното класиране през миналата кампания, в която „свраките” завършиха пети.