3. Тевес нанесе първа загуба на Челси за сезона (видео)

Тевес нанесе първа загуба на Челси за сезона (видео)

Това бе и първи мач, в който "сините" не вкараха гол

Отборът на Манчестър Сити постигна изключително престижна и важна победа с минималното 1:0 над шампиона Челси в дербито на 6-ия кръг на английската Висша лига. Срещата се игра на стадион „Дъ Сити ъф Манчестър”, а единственото попадение в нея бе дело на Карлос Тевес в 59-ата минута. Това бе първа загуба на „сините” за сезона и първи мач, в който те не успяват да се разпишат в противниковата врата.

Двубоят започна с множество неточни подавания в центъра на терена, но след 10-ата минута домакините овладяха инициативата и започнаха да застрашават Чех. Тевес опита късмета си с изстрели от средна дистанция, но те или излизаха в аут, или бяха блокирани от Джон Тери. В 27-ата минута пък пред Челси се откри най-добрата ситуация за първата част, след като Малуда центрира от фаул, Иванович стреля с глава, ала топката срещна гредата на Харт.

До края на полувремето на терена продължи да преобладава битката в средата, а чисти голови положения пред двамата вратари почти нямаше. Все пак, в 44-ата минута, „сините” отново можеха да излязат напред в резултата, след като Дрогба пропусна една топка за Есиен, който шутира силно от границата на наказателното поле, но в аут.

Втората част започна с добра възможност за столичани, след като Есиен свали с глава за Дрогба, който обаче не уцели вратата от около 7-8 метра. След това положение Сити овладя играта в центъра на терена и в 55-ата минута Чех трябваше да показва класа, спасявайки изстрел на Силва. 4 минути по-късно обаче, нищо не можеше да помогне на Челси, след като Тевес овладя кълбото още в своята половина, напредна и стреля през краката на Коул, оплитайки топката в мрежата на „сините” – 1:0.

Веднага след гола Челси опита да изравни отново статуквото, но след изстрели на Дрогба и Малуда, Харт показа страхотната си класа и предотврати попадения във вратата си. Около средата на втората част, домакините опитаха да накъсат играта с редица нарушения в средата на терена. Последваха няколко жълти картона и смени, но нищо по-интересно пред Чех и Харт.

В крайна сметка до края на двубоя ново попадение не падна и така Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито на 6-ия кръг на Премиършип.

След тази победа домакините заемат 4-о място във временното класиране с актив от 11 точки. Гостите от Челси пък остават еднолично начело с 15 точки, на 4 пред Арсенал, Юнайтед и Сити, но с мач повече от „топчиите” и „червените дяволи”.

Манчестър Сити – Челси 1:0

1:0 Тевес 59’

Състави:

Сити: Харт, Боята (Боатенг 88’), К. Туре, Компани, Сабалета, Силва (Джонсън 77’), Де Йонг, Яя Туре, Бари, Милнър, Тевес (Адебайор 86’)

Челси: Чех, Иванович, Алекс, Тери, Коул, Есиен, Микел (Жирков 68’), Рамиреш (Макъхрън 80’), Анелка, Дрогба (Стъридж 75’), Малуда

Жълти картони: Сабалета, Боята (Сити); Микел, Рамиреш, Алекс (Челси)

Стадион: „Сити ъф Манчестър”

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1