3. Тийнейджър на Ювентус пренаписа историята на Серия А с 4 гола в мрежата на Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Доменико Берарди вкара и 4-те гола за Сасуоло срещу Милан за успеха с 4:3, Хонда дебютира с греда и два пропуска

19-годишният нападател Доменико Берарди накара футболния свят в един глас да заговори за него като вкара 4 гола в мрежата на гранда Милан, а неговият Сасуоло победи с 4:3 в 19-ия кръг на калчото. Берарди, който е собственост на Ювентус, в момента играе за Сасуоло и с 4-те си гола в рамките на 32 минути между 15-ата и 47-ата измъкна новака в Серия А от зоната на изпадащите. Монтоливо само оформи крайното 4:3, а Милан нямаше и късмет, защото удари и две греди в края.

Доменико Берарди записа със златни букви името си в историята на италианския футбол и стана най-младият играч в Серия А с 4 гола в един мач.

В една паметна вечер за Берарди и Сасуоло „росонерите” поведоха набързо с два ранни гола на Робиньо и Балотели. Изглеждаше, че Милан ще спечели безпроблемно, ала тогава на сцената излезе Берарди, който обърна мача с хеттрик до почивката, а още в началните секунди на втората част тотално съсипа миланския гранд с 4-тия си гол.

Над 70 японски журналисти бяха заели места по трибуните на „Мапеи Стейдиъм” в очакване на дебюта на Кейсуке Хонда за Милан. Хонда беше  на пейката, но дебютира като резерва и замени Робиньо в 66-ата минута и до края се отличи с греда и още един пропуск.

Найджъл Де Йонг в първите секунди накара вратаря на домакините да спасява, а после Берарди тества Абиати.
Милан поведе в 9-ата минута. Де Йонг и Кристанте, който започна за втори път като титуляр, откраднаха топката от Чисба, холандският халф пусна вляво за Робиньо, който напредна и ниско по диагонала се разписа.

„Росонерите” много бързо удвоиха. Кристанте открадна топката между двама защитници вдясно и върна за непокрития Балотели, който с едно докосване опъна мрежата за 2:0 след само 13 минути игра.

Само две по-късно обаче Берарди се измъкна от засадата след извеждащ пас на Куртич, с едно докосване заобиколи Абиати, а с второто търкули по земя в близкия ъгъл за 2:1.

Кадърът на Ювентус възстанови статуквото в 28-ата минута, когато открадна от Бонера, защитникът блокира първия му удар, но Берарди изненада гостите и веднага стреля втори път и бе точен за 2:2.

Абиати извади пряк свободен удар на Симоне Заза под гредата, но пълният обрат дойде шокиращо още преди почивката.

Лонги центрира отляво и отново Доменико Берарди се измъкна между Сапата и Бонера, за да засече точно за 3:2 и оформи своя хеттрик в рамките на половин час.

Втората част започна също толкова шокиращо за Милан. Куртич центрира ниско отляво, а Берарди засече с едно докосване и след лек рикошет в Бонера намери долния ляв ъгъл за 4:2, а това бе невероятен четвърти гол за младока и негов 11-ти за сезона в Серия А.

Заза изпусна ново положение, а Алегри не издържа и направи двойна смяна като пусна Монтоливо и Пацини на местата на Кристанте и Ночерино.

Балотели бе близо с коварен удар по диагонала, а японските журналисти имаха повод за радост в 66-ата минута, когато Хонда дебютира в Серия А като замени Робиньо.

Японецът, който взе легендарния номер 10 на „Сан Сиро”, веднага имаше две добри възможности, но първо се засуети на добра позиция, а после с глава нацели Пацини на близката греда и топката излезе в аут.

7 минути преди края Кейсуке Хонда получи на границата на наказателното поле, но прецизният му удар с левия крак се отби от лявата греда.
Милан натисна и Де Йонг намери Монтиливо, а резервата от 20-ина метра по земя като по конец прати диагонално в ъгъла за 4:3.

Две минути преди края на редовното време гостите изпуснаха златен шанс да изравнят. Пеголо по невероятен начин спаси удар с глава на Балотели от няколко метра, а при добавката Пацини непростимо изпусна с глава и нацели напречната греда на празна врата.

В добавените 5 минути Балотели на два пъти искаше дузпа, но такава не бе отсъдена и Милан допусна седма загуба в 19 мача от началото на сезона.

„Росонерите” остават на 11-то място с 22 точки, докато Сасуоло има вече 17 и се измъкна от опасната зона, заемайки 16-та позиция.

2:0 86’ Моралес
89’ Лето

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични