3. „Торбаланите” биха Челси за сефте във ВЛ и напечатаха уволнението на АВБ (видео+снимки)

У.Б.А. шокира лондончани у дома с 1:0, Суонзи би Уигън като гост - 2:0

След 11 загуби в 11 мача срещу Челси във Висшата лига съставът на Уест Бромич Албиън най-после успя да победи „сините”.

„Торбаланите” постигнаха трети пореден успех в Премиършип, налагайки се с 1:0 над лондончани в домакинството си от 27-ия кръг, а с това до голяма степен предрешиха бъдещето на мениджъра на гостите Андре Вияш-Боаш, който бе нарочен за гонен от медиите на Острова още преди шокиращата загуба на „Дъ Хоутърнс”.

Младият португалски специалист имаше всички свои възпитаници на разположение, с изключение на капитана Джон Тери, докато колегата му Рой Ходжсън нямаше как да ползва халфовете Пол Шарнър и Золтан Гера, а лидерът Крис Брънт не бе готов за пълни 90 минути и трябваше да се появи като резерва.

Очаквано за всички Челси имаше териториален и игрови превес през първото полувреме, но с всеки един пропуск на гостите самочувствието на „торбаланите” растеше и след почивката не се виждаше как точно „сините” ще стигнат до гол.

Те все пак имаха доста възможности за попадение, но Дрогба, Стъридж и Мата пропуснаха да се разпишат, а това нямаше как да не направи и резервата Фернандо Торес, който се появи четвърт час преди края и веднага пропиля изгодна възможност след заучено изпълнение на пряк-свободен удар.

Така се стигна до 82-ата минута, в която централният защитник на домакините Гарет Макоули донесе успеха на УБА. Дошлият със свободен трансфер това лято от Ипсуич 32-годишен северноирландец се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Челси след изпълнение на корнер и вкара след меле единственото попадение в срещата.

Така класическият успех над Болтън през миналия уикенд остана единствен за Челси в последните осем мача и „сините” заеха петата позиция с 46 точки в актива си, докато „торбаланите” са вече девети с 35 пункта в актива си.

В друг мач от кръга новакът Суонзи се наложи с 2:0 при визитата си на Уигън, макар че половин час игра с човек по-малко.

С две попадения за „лебедите” се отличи дошлият под наем от Хофенхайм исландски нападател Тор Сигурдсон, който се разписа в добавеното време на първото полувреме и 10 минути след началото на второто.

Червен картон в 61-ата минута пък получи Нейтън Дайер, но Уигън така и не успя да се възползва от численото си предимство и остана на дъното с едва 20 точки от 27 мача, докато Суонзи се отдалечи от опасната зона и вече има 33 в своя актив.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)