3. Торес и Мата показаха на Моуриньо какво могат за Купата на Лигата

Торес и Мата показаха на Моуриньо какво могат за Купата на Лигата

Хлапето вкара гол и подаде за другия при успеха с 2:0 над Суиндън за Купата на Лигата

Челси победи като гост с 2:0 третодивизионния Суиндън и продължава напред към 4-ия кръг за Купата на Лигата в Англия.

Жозе Моуриньо използва шанса срещу по-нискоразредния съперник, за да даде рядък шанс като титуляри на позабравените Мата и Торес. Луис, Есиен, Ван Хинкел, Вилиян и Есиен също почнаха от първата минута, а Марк Шварцер замени Петър Чех на вратата.

Още в 10-ата минута на Специалния се наложи да прави принудителна смяна, защото Ван Хинкел се контузи. Холандецът бе заменен от Рамиреш.

Давид Луис опита силен фалцов удар от пряк свободен удар, но вратаря Фодърингам изби.

В 27-ата минута Фернандо Торес излезе очи в очи с вратаря, но Фодърингам скъси ъгъла и спаси с лицето си.

Хлапето обаче се реваншира само две минути по-късно. Хуан Мата стреля, ударът му бе избит, но Торес беше на точното място, за да направи добавка за 1:0.

След още 6 минути Челси нанесе втори и решителен удар. Торес този път бе асистент, намирайки Рамиреш, а бразилецът от малък ъгъл бе точен за 2:0.

Шварцер отказа домакините с хубаво спасяване преди почивката.

На полувремето Моуриньо получи още лоши новини, защото Рамиреш бе получил удар и резервата на свой ред бе заменена от Джон Тери.
Суиндън вкара гол след центриране в 51-ата минута, но той бе отменен със засада.

До края Вилиян на два пъти прояви огромен егоизъм и провали опитите на Челси да вкара трети гол, но „сините” продължават напред след 2:0 на „Каунти граунд”.