3. Торес сам победи Челси и измъкна Ливърпул от кризата (видео)

Торес сам победи Челси и измъкна Ливърпул от кризата (видео)

Фантастична "червена" победа на "Анфийлд", Нандо с два гола

Отборът на Ливърпул вече не е в криза. "Червените" успяха да постигнат впечатляваща победа с 2:0 над шампиона Челси на собствения си "Анфийлд".

В този мач отборът отново демонстрира този непремирим характер, който всички бяхме свикнали да виждаме и който същевременно бяхме позабравили.

Наистина невероятен мач на Фернандо Торес. Испанският национал постепенно започна да навлиза във върхова форма и вкара и двата гола за домакините.

Близо 45 хиляди души бяха дошли на "Анфийлд" да подкрепят своите любимци и със сигурност публиката е останала доволна от спектакъла в дербито на кръга, в който краен победител се превърна Пул.

Още в 5-ата минута Лукаш Лейва можеше да изведе напред домакините, но ударът му бе париран от Чех. "Мърсисайдци" оказаха силен натиск над своя противник и в 11-ата минута логичното в този мач се случи.

Фернандо Торес бе намерен по прекрасен начин от Дирк Каут, спря си топката елегантно, и с техничен удар от близо я вкара във вратата на Петър Чех, за да открие резултата.

Три минути по-късно Саломон Калу можеше да изравни, но в удара му с глава нямаше достатъчно сила и топката не представляваше проблем за Рейна.

В следващите минути домакините притиснаха здраво противника и Мартин Кели, Макси и Майрелеш опитаха опасни удари, които обаче не намериха мрежата на вратата на Чех.

Флоран Малуда пък бе много близо до попадението в в 39-ата минута, когато опита силен удар от далечна дистанция, който затрудни Рейна.

Все пак в 44-ата минута Фернандо Торес успя да вкара втория си гол в мача и до голяма степен да убие интригата в него. Испанецът получи хитър пас от Майрелеш и вкара наистина впечатляващ гол от малък ъгъл, за да удвои преднината на Ливърпул.

През второто полувреме гостите живнаха, благодарение най-вече на пускането в игра на Дидие Дрогба, който се появи на почивката на мястото на Калу и преобрази своя отбор.

Въпреки това, късметът не бе с лондончани и те не успяха да вземат своето от този мач.

В 57-ата минута се наложи Рейна да спасява Ливърпул от чист гол, след като парира силен удар на Анелка, а няколко минути по-късно испанецът отново спаси сигурно попадение, след като Малуда засече едно перфектно центриране на Дидие.

До края на мача интригата се запази и двата тима си създадоха по няколко опасни положения, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Благодарение на спечелените три точки, Ливърпул се изкачи до 9-ото място в класирането с актив от 15 пункта, докато Челси продължава да бъде лидер, с 25 точки.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 2:0