3. Тоти обърна Наполи за 2:1 на „Олимпико”

Тоти обърна Наполи за 2:1 на „Олимпико”

Отборът на Рома постигна изключително трудна победа с 2:1 над тима на Наполи, а в герой за домакините се превърна капитанът Тоти, който вкара и двете попадение за своя тим. Двубоят се игра на стадион „Олимпико” в Рим и бе от програмата на 7-ия кръг на италианската Серия „А”.

Срещата започна равностойно с редица нарушения в средата на терена. След първите десетина минути Рома овладя инициативата, но до чисти голови положения пред Де Сантис. За нещастие на домакините, до 23-ата минута те извършиха две принудителни смени, след като контузии получиха Мота и Серджо.

Така дойде 25-ата минута, когато Хамшик намери Лавеци в наказателното поле на „вълците”, а аржентинецът забоде топката в долния десен ъгъл на Лобонт – 1:0.

След този гол Рома се активизира, но два хубави удара не намериха очертанията на вратата на Наполи. В 37-ата минута обаче, нищо не можеше да помогне на гостите, след като Перота центрира около малкото наказателно, където Тоти засече кълбото в мрежата на Де Сантис -1:1. След изравняването двата отбора намалиха оборотите и до края на полувремето нямаше други по-опасни ситуации.

Второто полувреме започна с хубав удар на Хамшик с левия крак, който излезе в аут. В 63-ата минута отново капитанът на Рома Тоти попадна под светлината на прожекторите, след като изведе своите напред след хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле.

До края на срещата с пропуски се отличиха Пизаро и Фати, но резултатът остана непроменен и така Рома победи Наполи с 2:1.

След този успех „вълците” заемат 8-о място във временното класиране с актив от 11 точки. Гостите от Наполи пък са 14-и със 7.

Рома – Наполи 2:1

0:1 Лавеци 25’